Politická korektnosť, markíza, SME, Twist, manipulácia
  • Správa „Kvalitatívna a kvantitatívna analýza spravodajských relácií slovenských mienkotvorných televízií“, vyhotovená na základe trojročného výskumu Katolíckej univerzity v Ružomberku dospela k záveru, že všetky televízie s významným podielom na slovenskom mediálnom trhu (STV, JOJ, Markíza, TA3) používajú vo svojom spravodajstve prvky manipulácie, skrytej reklamy a emotívneho (nie racionálneho a objektívneho) ladenia príspevkov.
  • Prevádzkovateľ sociálnej siete Facebook zrušil „protirómsku“ skupinu „Žiadne výhody Cigánom“. Denník SME označil za „protirómsku“ aj skupinu „Som proti vyčleneniu 200 miliónov eur na riešenie rómskej problematiky“. Cieľom týchto skupín pritom bolo hlavne, aby Rómovia nemali neoprávnené výhody oproti zvyšku obyvateľstva.
  • Ministerstvo vnútra SR schválilo a do parlamentu odoslalo novelu zákona o pobyte cudzincov, ktorého cieľom je, že „práca a pobyt cudzincov na Slovensku by sa mali uľahčiť“.
  • Kanada uvažuje o tom, že od roku 2010 zavedie vízovú povinnosť pre Maďarsko. Dôvodom je migrácia tisícov Rómov z Maďarska. Podobne Kanada zaviedla víza Česku už skôr v tomto roku.
  • V Argentíne sa má 1. decembra uskutočniť prvá svadba homosexuálov. Po tom, čo súd rozhodol, že zákaz homosexuálnych manželstiev je v rozpore s ústavou, bolo už vydané povolenie na zosobášenie Josého Maríu di Bella a jeho snúbenca Alexa Freyreho. Obaja sú nakazení vírusom HIV.

Zábava