• Riaditeľ regionálneho centra Rozvojového programu OSN Jens Wandel sa pri príležitosti dňa OSN vyjadril, že Slovensko migrantov potrebuje. „Migrácia je nevyhnutnou súčasťou rozvoja,“ vyjadril sa Wandel, ktorý ju zároveň vyhlásil za „súčasť riešenia“ demografickej krízy v európskych krajinách.
  • Nick Griffin, BNP, Britská národná stranaBritská televízia BBC je obviňovaná za napomáhanie šírenia „fašizmu“ za to, že dovolila v televíznej diskusii vystúpiť predsedovi Britskej národnej strany (BNP) Nickovi Griffinovi. Tohto médiá označili ako „kontroverzného, extrémistického, ultrapravicového lídra“. Griffinova účasť v diskusii asi štvornásobne zdvihla obvyklú sledovanosť BBC.
  • V niektorých londýnskych štvrtiach boli zavedené špeciálne policajné hliadky, ktoré majú byť v ostrahe nepretržite. Ide o novinku, britská polícia doteraz nikdy neuskutočňovala hliadkovanie jednotkami vybavenými strelnými zbraňami. Dôvodom na prijatie takéhoto opatrenia je zvýšená násilnosť drogových gangov, ktoré sú takmer výhradne záležitosťou nebielych prisťahovalcov.
  • 52-ročný americký vedec židovského pôvodu Stewart David Nozette bol zadržaný FBI za špionáž v prospech Izraelu. Nozette okrem iného za poskytnutie tajných dokumentov o amerických zbraňových systémoch žiadal peniaze, izraelský pas a zaručené právo návratu do židovského štátu, vzhľadom na židovský pôvod jeho rodičov.

Zábava