Tupý Daniel, ĽPR
  • Oslobodzujúci rozsudok v kauze Daniel Tupý nadobudol právoplatnosť. Odvolanie napokon vzala späť sama prokuratúra, pričom generálny prokurátor Dobroslav Trnka priznal, že by odvolanie nebolo zrejme úspešné a hrozila by „dosť veľká hanba“. Zhrnutie celého prípadu, kedy sa naplno odhalili propagandistické lži vlády i rôznych „ľudskoprávnych“ organizácií, sme vám priniesli už skôr.
  • Francúzska armáda spustila nový program, ktorého náplňou je vzdelávať vojakov – nováčikov o hrôzach holokaustu a genocídy. Program je financovaný zo štátnych peňazí a zahŕňa prednášky či návštevy múzea holokaustu. Nie je ťažké si predstaviť, aké by boli reakcie, ak by sa takáto ideologická indoktrinácia ozbrojených síl uberala iným smerom, napríklad nacionalistickým.
  • Vo svojom vystúpení pred Valným zhromaždením OSN iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád zopakoval svoje mierové výzvy voči svetu. Povedal, že Teherán je ochotný na politiku zmierenia reagovať zmierením a opätovne vyzval na celosvetové jadrové odzbrojenie. V prejave ostro kritizoval chamtivosť kapitalizmu, ako aj nehumánne počínanie Izraela a aj USA za útoky na Afganistan a Irak.
  • V Sydney odsúdili na 9 rokov väzenia austrálskeho občana Belala Khazaala, ktorý napísal teroristickú príručku o tom, ako zostreľovať lietadlá, vyhadzovať do vzduchu autá a vraždiť politikov.
  • Podľa mexického Národného úradu pre ľudské práva za 15 rokov pri pokuse prekročiť hranice USA zahynulo 5 000 Mexičanov. Podľa odhadov niektorých ľudskoprávnych organizácií je toto číslo až 10 000, čo sa má vraj započítať ako súčasť „medzinárodnej humanitárnej krízy“. USA dlhodobo nezvláda boj s prisťahovalectvom, počet ilegálnych prisťahovalcov v krajine sa zvyšuje súbežne so zvyšovaním nákladov na ochranu hranice.

Zábava