Tupý Daniel, ĽPR
  • Oslobodzujúci rozsudok v kauze Daniel Tupý nadobudol právoplatnosť. Odvolanie napokon vzala späť sama prokuratúra, pričom generálny prokurátor Dobroslav Trnka priznal, že by odvolanie nebolo zrejme úspešné a hrozila by „dosť veľká hanba“. Zhrnutie celého prípadu, kedy sa naplno odhalili propagandistické lži vlády i rôznych „ľudskoprávnych“ organizácií, sme vám priniesli už skôr.
  • Francúzska armáda spustila nový program, ktorého náplňou je vzdelávať vojakov – nováčikov o hrôzach holokaustu a genocídy. Program je financovaný zo štátnych peňazí a zahŕňa prednášky či návštevy múzea holokaustu. Nie je ťažké si predstaviť, aké by boli reakcie, ak by sa takáto ideologická indoktrinácia ozbrojených síl uberala iným smerom, napríklad nacionalistickým.
  • Vo svojom vystúpení pred Valným zhromaždením OSN iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád zopakoval svoje mierové výzvy voči svetu. Povedal, že Teherán je ochotný na politiku zmierenia reagovať zmierením a opätovne vyzval na celosvetové jadrové odzbrojenie. V prejave ostro kritizoval chamtivosť kapitalizmu, ako aj nehumánne počínanie Izraela a aj USA za útoky na Afganistan a Irak.
  • V Sydney odsúdili na 9 rokov väzenia „austrálskeho občana“ Belala Khazaala, ktorý napísal teroristickú príručku o tom, ako zostreľovať lietadlá, vyhadzovať do vzduchu autá a vraždiť politikov.
  • Podľa mexického Národného úradu pre ľudské práva za 15 rokov pri pokuse prekročiť hranice USA zahynulo 5 000 Mexičanov. Podľa odhadov niektorých ľudskoprávnych organizácií je toto číslo až 10 000, čo sa má vraj započítať ako súčasť „medzinárodnej humanitárnej krízy“, hoci väčšinu týchto úmrtí si mŕtvi zjavne zapríčinili sami protizákonným konaním. USA dlhodobo nezvláda boj s prisťahovalectvom, počet ilegálnych prisťahovalcov v krajine sa zvyšuje súbežne so zvyšovaním nákladov na ochranu hranice.

Zábava