Cigáni, Rómovia
  • Na riešenie cigánskej otázky na Slovensku orgánmi samosprávy bolo do roku 2013 z fondov Európskej únie vyčlenených 200 miliónov eur. Projekty financované z týchto zdrojov majú slúžiť na integráciu cigánskej menšiny.
  • Rumunskí Cigáni pri meste Arad ubili na smrť českého kamionistu. Konflikt sa zomlel po tom, čo skupinu vodičov kamiónov rušila hudba, ktorú si nahlas púšťala asi 20-členná tlupa Cigánov. Keď ich jeden z českých šoférov požiadal, aby ju stíšili, vrhli sa na neho a utĺkli ho. Ostatní traja kamionisti, ktorí sa pokúsili kolegovi pomôcť, skončili v nemocnici.
  • Na nedávne vyjadrenie iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínedžáda, že holokaust je mýtus, reagovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí, že je „úplne neprijateľné“. Ide vraj o prepisovanie dejín a „urážku všetkých, ktorí bojovali proti fašizmu“. Argumenty v prospech svojej verzie však ministerstvo neuviedlo, iba konštatovalo, že Ahmadínedžádovo vyjadrenie „odporuje pravde“.
  • OSN v správe o konflikte v Gaze z prelomu rokov 2008 a 2009 uvádza, že Izrael páchal vojnové zločiny: cielene útočil na civilistov, nerešpektoval biele zástavy, bombardoval nemocnicu. Izrael odmietol spolupracovať na vypracovávaní správy a už vyhlásil, že ju nebude prešetrovať. Podobné závery ako táto správa mala aj správa OSN venujúca sa konfliktu Izraelu s Libanonom.
  • Na internete sa objavilo ďalšie údajné posolstvo Usamu bin Ládina. V ňom jasne prezradil motiváciu väčšiny „teroristov“: úzku podporu Izraelu, ktorý koná protiarabsky, Spojenými štátmi americkými.

Zábava