• Na internete sa objavilo video, v ktorom francúzsky minister vnútra Brice Hortefeux na adresu imigrantov hovorí: „Keď je len jeden, je to v poriadku. Problémy sú vtedy, keď ich je veľa.“ Za túto poznámku sa na neho v médiách zosypala vlna kritiky za údajný „rasizmus“, ľavicové strany žiadajú jeho odstúpenie.
  • Izrael, vojna, Gaza, PalestínaIzraelská ľudskoprávna organizácia B'Celem zverejnila počty obetí ofenzívy v pásme Gazy z prelomu rokov. Podľa B'Celemu z 1 382 obetí izraelskej ofenzívy len 325 tvorili bojovníci Hamasu. Bolo zabitých 320 detí a 109 žien. Podľa izraelskej armády bolo obetí na palestínskej strane 1 166, z toho 709 „militantov“. Obetí na izraelskej strane bolo 13, teda asi stonásobne menej.
  • Európska komisia plánuje vyčleniť 15 miliárd eur (450 miliárd korún) ročne na pomoc rozvojovým krajinám, aby prijali opatrenia na zníženie emisií skleníkových plynov.
  • Podľa vyšetrovania komisie NATO počas náletu pri meste Kunguz v severnom Afganistane zo 4. septembra prišlo o život 30 civilistov, 9 bolo zranených. Počet mŕtvych údajných teroristov NATO stanovilo na 69. Afganské údaje hovoria o ešte horšom pomere civilistov a bojovníkov Talibanu, avšak je pozoruhodné, že obe strany sa zhodujú na tom, že NATO zabilo desiatky civilistov.
  • Modžtaba Samarí Hašemi, jeden z poradcov iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínedžáda, sa vyjadril, že Irán je za úplné zničenie jadrových zbraní všetkých krajín sveta a zároveň prijatie opatrení na zabránenie ich ďalšej výroby. Podrobnejší balíček návrhov bol zaslaný šiestim svetovým mocnostiam majúcim jadrové zbrane, aby sa k nemu vyjadrili.

Zábava