Novinári rozširovali v posledných dňoch správy, že predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba nepodporuje kultúru a potopil prípravy tanečného festivalu s dlhoročnou tradíciou. Skutočnosť je však iná.

Tvrdenie, že niekto „nepodporuje kultúru“ alebo že dokonca zmaril nejaký „festival tanca“ určite nahnevá aj politicky nestranného človeka. To vedia aj novinári, a preto sa rozhodli manipulovať verejnou mienkou, keď zistili, že Marian Kotleba nepodpísal zmluvy na čerpanie dotácií, ktoré získalo Divadlo Štúdio tanca od Ministerstva kultúry.

Keď sa pozrieme na celý prípad bližšie, zistíme, že Divadlo Štúdio tanca, ktoré organizuje festival „Dni tanca pre vás“, je v skutočnosti predstaviteľom a rozširovateľom pseudoumenia, ktoré sa v 20. a 21. storočí na nás vyrojilo ako mor. Stačí sa pozrieť na videá z predstavení spomínaného divadla a každému súdnemu človeku bude hneď jasné, že nie Marian Kotleba je tým kultúrnym barbarom. Veď posúďte sami.

Rozhodnutie Mariana Kotlebu bolo jednoznačne v prospech kultúry a navyše ušetrilo daňovým poplatníkom nemalé finančné prostriedky. Ostáva už iba dúfať, že pochovávanie toho pseudoumenia, ktoré dnes zorganizovali rozhorčení tanečníci na námestí v Banskej Bystrici, nebolo iba symbolické.

Zábava