Toto heslo hlásala nástenná maľba v centre Paríža, ktorú zhotovila pouličná umelecká skupina „Le MUR“. Tá je platená mimo iného aj mestskou radnicou, a to každoročne sumou 17 000 €.

Okrem spomínaného hesla obsahuje maľba prečiarknuté slovné spojenie „Francúzsko Francúzom“ a neomarxistické stvárnenie Jany z Arku. Jej autor vyzdvihuje feministickú stránku celej maľby, keďže jeho „Jana“ má krátke vlasy (celá postava vyzerá skôr chlapčensky ako žensky) a v rukách drží červenú zástavu s nápisom „sloboda, rovnosť, ľudskosť“. Ľudskosť nahradila v známom revolučnom hesle bratstvo, aby mohli byť v ňom zastúpené aj ženy.

Maľba vyvolala značný rozruch, keďže Francúzi majú ešte v čerstvej pamäti prípad znásilneného mladého dievčaťa, ktoré si skupina černochov vybrala len preto, že bola Francúzka. Odpoveď na maľbu prišla takmer okamžite.

Francúzska žena prečiarka pokrokové heslo „Francúzky Afričanom“ a uviedla všetko na správnu mieru, teda „Francúzky Francúzom“. Zároveň dopísala, že „antirasizmus“ je len krycie slovo pre „antibiely“, čím vlastne veľmi trefne zhrnula, o čom to celé je.

Ak ste doteraz nevedeli, že niečo ako neomarxizmus existuje a čo vlastne predstavuje, tu to máte zhrnuté v jednej maľbe – šírenie nenávisti proti vlastnému štátu a národu, deformovanie jeho minulosti, presadzovanie rasového miešania (vždy sa pritom zobrazujú biele ženy s čiernymi mužmi) a podporovanie všetkých možných úchyliek. A to všetko za účelom dosiahnutia utopickej rovnosti všetkých ľudí.

Neďakujem a neprosím.

Francúzky Francúzom

Zábava