Čo nás čaká v roku 2014?Po uplynulom a zložitom roku 2013 nás čaká nový, ešte nepopísaný rok 2014, o ktorom presne nevieme, čo nám prinesie. Patrí sa však, aby sme začali s dobrou správou: v novom roku budeme mať o dva voľné dni viac ako v roku 2013 (vďaka vhodnej konštelácii sviatkov a víkendov), pracovať tak budeme „iba“ počas 248 dní, čo je najmenej od roku 2006. Nový rok však isto nebude iba o voľných dňoch, čo nás čaká ďalej?

V ekonomickej oblasti Slovensko podľa prognóz očakáva zvýšený hospodársky rast, situácia sa má postupne upokojovať aj v Eurozóne. Štátne dlhy jednotlivých štátov však budú naďalej rásť a tak bude celý systémový problém svetovej ekonomiky, postavenej na dlhoch s podivnou štruktúrou pôžičiek a garancií, ďalej narastať. Nad Európou a vlastne celou západnou civilizáciou bude naďalej visieť Damoklov meč možného kolapsu ekonomiky.

Podľa stránky Trading Economics sa bude všeobecná nezamestnanosť na Slovensku mierne zvyšovať, zatiaľ čo nezamestnanosť mladých sa jemne zníži. Žiadne pozitívne zmeny nás teda, žiaľ, nečakajú, pôjde skôr o stagnáciu alebo pokračujúci regres.

Čo sa týka politiky, Slovensko čaká v nadchádzajúcom roku trio volieb – prezidentské, europarlamentné a nakoniec aj komunálne. Bude zaujímavé sledovať, či si vládna strana SMER dokáže obhájiť svoje pozície a získa aj post prezidenta (to by prinieslo ďalšie politické zmeny), alebo začne konečne strácať popularitu. Vzhľadom na absenciu solídneho konkurenta to osobne neočakávam. Uvidíme tiež, ako sa bude vyvíjať politický osud Mariana Kotlebu – podarí sa mu postaviť úspešných kandidátov do niektorých volieb v roku 2014? Začne si budovať personálne zázemie pre ďalšie politické súboje, napríklad pre parlamentné voľby v roku 2016?

V európskom kontexte budeme podľa prognostikov sledovať nárast popularity nacionalistických a euroskeptických politických strán. Je dokonca pravdepodobné, že v novom Europarlamente, ktorý zvolia občania EÚ v máji 2014, budú euroskeptici predstavovať nezanedbateľnú zložku, v niektorých krajinách by dokonca mali aj zvíťaziť. Takáto správa je mimoriadne pozitívna, dúfajme, že sa v prichádzajúcom roku začnú písať dejiny konca Európskej únie. Na úrovni jednotlivých štátov môžu nacionalistické strany posilniť najmä v Maďarsku, Švédsku či Belgicku. Verme, že čo najviac voličov odmietne desaťročia vládnuce pravo-ľavé politicko-mocenské molochy a zvolia si skutočne pronárodných politikov.

Civilizačný súboj medzi silami rozkladu a zbytkami kresťanskej Európy bude nepochybne pokračovať aj naďalej, a to ako doma, tak aj vo svete. U nás sa zrejme budú zostrovať snahy homoaktivistov a ich spriaznencov o prenasledovanie ich ideových oponentov. To predznačil aj čin šéfa reklamnej agentúry Respect APP Róberta Slováka, ktorý podal trestné oznámenie na katolíckych biskupov Slovenska za to, že si dovolili napísať pastiersky list, s ktorým on nesúhlasí. Pár mesiacov pred ním sa o čosi podobné pokúšala lesbická aktivistka Hana Fábryová. Veríme, že ich totalitné chúťky nebudú uspokojené.

V globále budú určite pokračovať snahy o „normalizáciu“ polygamie, pedofílie, zoofílie a ďalších úchyliek. Naznačuje to aj český časopis Reflex, ktorý teraz, v povianočnom období uverejnil „oslavný“ rozhovor s chartistom a sochárom Pavlom Opočenským, ktorý bol v rokoch 2004 a 2005 právoplatne odsúdený za pohlavné zneužívanie maloletých cigánskych dievčat. O svojich pedofilných sklonoch v rozhovore otvorene rozpráva, hlasy odporu moc nepočuť. O deň neskôr vyšiel na webe rovnakého týždenníka článok J. X. Doležala, v ktorom vyjadruje, že pedofili sú vlastne zväčša fajn ľudia, ktorí, rovnako ako homosexuáli, za svoju „orientáciu“ nemôžu, aj keď ich podľa článku primárne zaujíma, aké obrázky detí môžu mať v počítači.

Na rok 2014 pripadne niekoľko okrúhlych výročí historických udalostí. Slovenských dejín sa bude týkať najmä uplynutie 75 rokov od vzniku Slovenského štátu, 70 rokov od povstania z roku 1944 a 25 rokov od zamatovo-novembrového prevratu. Predpokladáme, že masmédiá, mnohí poplatní historici a iní „odborníci“ budú už tradične o týchto udalostiach informovať jednostranne, Priezor.com sa však pokúsi vyvážiť informačnú dominanciu zakalených vôd hlavného prúdu. Budeme aj naďalej poukazovať na nepohodlné historické skutočnosti.

V mediálnej oblasti očakávame pokračovanie manipulácie zo strany médií hlavného prúdu. Vďaka ich selektívnemu spravodajstvu sa však stále viac rozmáha priestor alternatívnych médií, čoraz viac ľudí sa neuspokojuje s „oficiálnym“ spravodajstvom. Dokazuje to aj skutočnosť, že medzi naše najúspešnejšie články roku 2013 patrili hlavne tie, v ktorých sme informovali o tabuizovaných témach alebo ponúkali iný pohľad na vec.

Na záver prajeme našim čitateľom všetko dobré do Nového roku. Nech je s Vami vždy a v každom ohľade Božie požehnanie a nech sa cez rok „vidíme“ čo najviac.

Zábava