HasičEšte poriadne ani neuschol atrament na nahlásení zhromaždenia, ktorého cieľom je odsúdiť sobotňajšiu policajnú brutalitu v Šarišských Michaľanoch, a totalitaristi o sebe dávajú znova vedieť.

Zhromaždenie Ľudia proti násiliu nahlásilo občianske združenie Nové slobodné Slovensko. Jedným zo štatutárov je Radovan Novotný, ktorý pracuje ako hasič. Hasičský a záchranársky zbor spadá pod Ministerstvo vnútra.

Rado sa venuje aj nacionalistickému aktivizmu. Práve to sa ale nepáči rezortu vnútra.

V súvislosti s nahlásením podujatia hovorca Ministerstva vnútra Erik Tomáš uviedol pre agentúru SITA: „Preskúmame, či konanie tohto hasiča je v súlade s výkonom jeho služby. V každom prípade na voľné hasičské miesto máme vždy veľa kandidátov.“

Pod článkom sa strhla spŕška stoviek odsudzujúcich vyjadrení voči Tomášovi. Každý Tomášove slová pochopil ako primitívnu vyhrážku, za akú by sa nemuseli hanbiť ani normalizátori.

Ako prejav odsúdenia vyhrážok hovrcu Ministerstva vnútra Tomáša vznikla podporná skupina Radovi Novotnému na Facebooku pod názvom Dovoľme hasičovi Radovanovi kritizovať svoj rezort! Zhromaždenie Ľudia proti násiliu sa uskutoční v piatok 14. 8. pred autobusovou stanicou v Prešove o 17.00 h.

Zábava