Satanistická bábikaMladí chlapci, s láskou k zbraniam, si ešte v lete 2007 prenajali strelnicu v obci Zemné, okres Nové Zámky. Medzi nimi aj človek pracujúci v Policajnom zbore. Túto záľubu strieľania zvečnili pomocou kamery a výstrižky z videí umiestnil mladý 24-ročný policajt v septembri minulého roka na portál YouTube. Mesiace plynuli, až si to všimol nejaký novinár.

V čom bol problém? Hriechom bolo, že mladíci si dovolili nevolať figurínu, na ktorú strieľali, napr. Anča, ale Hedviga.

Policajta, ktorý video natáčal, prepustili z policajného zboru koncom januára. Kopčík (viceprezident Policajného zboru) na margo tohto prípadu vyhlásil: „Hoci sa nedopustil žiadneho trestného činu, ani priestupku, už len súkromná účasť na tejto akcii je v rozpore s policajnou prísahou a základnými povinnosťami policajta.“

O aký konkrétny rozpor ide, samozrejme Kopčík neuviedol, a tiež ako to býva zvykom, médiá to ani nemali v úmysle zisťovať.

Prečo je pomenovanie figuríny „Hedviga“ dôvodom na prepustenie zo zamestnania? Hoci mladíci nikde nepovedali viac ako len „Hedviga“, a žien s takýmto menom sú asi tisíce, masmédiá hneď našli tú „správnu“ spojitosť s osobou Hedvigy Malinovej. Hoci táto spojitosť je nedokázateľná a aj preto je prípad tak absurdný, osvetlime si, čo sa skrýva za Hedvigou Malinovou.

Hedviga Malinová je v súčasnosti trestne stíhaná za krivú výpoveď. 25. augusta 2006 mala ísť Hedviga Malinová na skúšku, pričom jej už hrozilo, že ju vyhodia z vysokej školy v Nitre. Opäť nebola veľmi naučená a tak zrejme v panike prišla s podivným nápadom nafingovať na seba útok s národnostným motívom.

Ešte v ten deň podala trestné oznámenie na dvoch neznámych páchateľov, ktorí ju za bieleho dňa zbili do krvi, pričom jej aj počmárali blúzku a to za to, že telefonovala po maďarsky. V Nitre je rozprávanie po maďarsky na dennom poriadku a incidenty ani oveľa miernejšieho charakteru sa neodohrávajú ani po zotmení.

Hedviga svojou medializáciou ale priliala olej do ohňa už aj tak naštrbených slovensko-maďarských vzťahov. Preto sa policajti tohto prípadu chopili pomerne dôkladne a po vyše dvoch týždňoch vyšetrovatelia predložili dôkazy o tom, že útok je vymyslený. Bolo to tak jednoznačné, že si nikto nedovolil pochybovať a všetci prohedvigovskí krikľúni s obrovskou hanbou sklapli.

Meno Hedvigy Malinovej sa tak pre mnohých stalo symbolom klamstva, podvodu a vyvolávania medzinárodného konfliktu.

Od vtedy niektoré médiá úmyselne narábajú s rôznymi nikam nevedúcimi konšpiráciami a tento jasný prípad tak zahmlili, že už si málokto pamätá jednoznačnú a holú podstatu celej veci. Klamlivé médiá a trestne stíhaná Hedviga za krivú výpoveď sadajú k sebe ako vrana k vrane. Najnovšie správy informujú, že Hedviga Malinová je tehotná. Takže môžeme očakávať ďalšiu manipuláciu v podobe: snáď neodsúdite mladú matku do väzenia.

Najväčšou tragédiou na celom prípade je, že na tieto mediálno-politické hry doplatil nevinný policajt, ktorý svoje povolanie vykonával zodpovedne a s radosťou. Prepustený sa odvolal voči rozhodnutiu zamestnávateľa, no je takmer isté, že mu to nijako nepomôže.

Celý prípad prepusteného mladého policajta bez akéhokoľvek varovania či možnosti nápravy je jedným absurdným a totalitaristickým zásahom zo strany štátu v tandeme s médiami.

Zábava