Arno BrekerArno Breker (* 19. júla 1900 v Elberfelde /dnes mestská časť Wuppertalu/; † 13. február 1991 v Düsseldorfe) bol nemeckým sochárom a architektom a je dodnes na základe svojich prepojení k národnému socializmu jeden z najkontroverznejších umelcov 20. storočia.

Po tom ako sa zákaz proti výstave Brekerových diel nepresadil, sa snažili narušiť jeho výstavu politicky korektní ľudia ako „umelkyňa“ Ute Laux, ktorá protestovala svojimi maľbami pred Brekerovou vernisážou. Treba však podotknúť, že pani Laux svoje diela maľuje krvou z prasiat, celkom v duchu dnešnej dekadentnej doby a hnijúcej spoločnosti.

To všetko však na atraktívnosti Brekerovej výstave neubralo, o čom svedčia aj čísla návštevnosti, o ktorých iné výstavy môžu len snívať. Ani mediálne očierňovanie nedokázalo ľuďom zobrať chuť pozrieť si ozajstné umenie, ktoré v dnešnej dobe tak chýba. Nakoniec je asi predsa len národno-socialistické umenie zaujímavejšie a hodnotnejšie ako nejaké prasačiny Ute Laux.

Najnovšia akcia proti Brekerovej výstave, mimochodom, vzrástla na hnoji pani Lauxovej. Pri jej nových exponátoch sa jedná o pravdepodobné maľby židovských detí z koncentračného tábora v Terezine. Pri takej skutočnosti sa nám núka otázka, odkiaľ tie deti pri nútených prácach v koncentračnom tábore brali ešte tú silu a čas, aby mohli maľovať? A odkiaľ mali kresliace potreby, keď im bol odobratý celý ich majetok? Ale prečo diskutovať o veciach, o ktorých sa podľa trestného zákona diskutovať nemá. Celú túto proti akciu financujú nemeckí daňoví poplatníci – ako inak. Vstup na túto výstavu je voľný.

Na porovnanie tvorba Brekera a produkty Lauxovej:

Zábava