Bioetika

Mark Zuckerberg

Posledné týždne sme mohli vidieť príklad krásneho pokrytectva v prevedení Marka Zuckerberga. Ten sa minulý týždeň tešil zo svojej novonarodenej dcéry Max. Hoci sa Mark chváli svojou židovskou výchovou, ktorú dostal od rodičov, žena, s ktorou má dieťa, pochádza z Ázie.

Mark svojimi statusmi oslávil príchod svojej dcéry na svet a milióny ľudí sa tešili s ním (teda aspoň mu lajkli jeho status).

(Knoxville, 30.08.2015) Štátna univerzita University of Tenneessee vyzýva svojich zamestnancov a študentov, aby prestali používať oslovenia on a ona. Má sa tak dosiahnuť genderovo (rodovo) neutrálna spoločnosť. Autorom týchto inštrukcií je univerzitná povereníčka pre homosexuálny aktivizmus Donna Braquetová. Akokoľvek to slovenským čitateľom znie pochybne, nejde o žart.

Už dávnejšie som upozorňoval na výskumy, ktoré naznačujú, že téza o absolútnej vrodenosti a nezmeniteľnosti sexuálnej orientácie, tak nekriticky šírená masmédiami, neplatí. Najnovšie to potvrdzujú výsledky nového prieskumu sexuálnej orientácie, ktorý bol uskutočnený vo Veľkej Británii. Podľa nich má na sexuálnu orientáciu, ku ktorej sa jedinec prihlási, významný vplyv prostredie, v ktorom žije.

Pred približne jedným týždňom sa v anglickom denníku Daily Mail objavil článok o tom, ako sa jeden transsexuál snažil súdnou cestou dostať k dieťaťu svojej bývalej lesbickej partnerky. Znie to divne? A to sme iba na začiatku príbehu deväťročnej Alice (dnes už možno Daniela) v novom krásnom dúhovom svete, za ktorý denno denne bojujú tisíce a tisíce osvietených pokrokových aktivistov, novinárov i politikov na starom kontinente, v Severnej Amerike a vôbec na celom svete.

Gender poradcovia vo švédskej armáde(22.2.2015) Z najväčšej škandinávskej krajiny prichádza správa, ktorá potvrdzuje názory, podľa ktorých je tzv. genderová teória v skutočnosti ideológiou. Švédska armáda plánuje menovať genderových poradcov do každej vojenskej jednotky do roku 2016, aby tak realizovali svoj ambiciózny plán rozvoja genderových politík aj v armádnom prostredí. Nie všetci sú však týmto krokom nadšení.

Tehotná žena a dieťa(New York, 01.02.2015) Asi každá žena pred pôrodom by sa smiala, keby ste jej položili otázku, či je ženou alebo mužom. Dnes sú však na svete také miesta, kde sa to rodičiek musia spýtať z úradnej povinnosti. A nejde o žart. V americkom štáte New York totiž rodné listy po novom obsahujú kolónku „rod rodičky“ s možnosťami žena/muž. Táto zmena bola zavedená pre transmužov, biologické ženy, ktoré sa identifikujú ako muži, ale pre svoje ženské orgány môžu rodiť. Zmení to spôsob, akým spoločnosť vníma materstvo?

video na podporu referenda za rodinuAko sa pomaly blíži 7. február, deň referenda za rodinu, vyostruje sa aj propaganda, ale samozrejme, aj emócie, útoky na slobodu prejavu a osočovanie. Dovolím si ísť v tomto článku do kontroverznejších náhľadov, tak sa vopred citlivejším čitateľom ospravedlňujem.

India – masové sterilizácieJe známe, že Čína a India sú najľudnatejšie štáty sveta. V obidvoch štátoch ako aj mimo nich sa to považuje za problém. Čína už dlhé roky aplikuje relatívne prísnu politiku jedného dieťaťa. India dlho s reguláciou svojej populácie váhala, ale zdá sa, že sa zameškané snaží dobehnúť.

Gender-WC(Sacramento, 08.10.2014) Od začiatku tohto roka môžu „konzistentne transrodoví“ študenti základných a stredných škôl v najväčšom štáte USA navštevovať toalety pre opačné pohlavie. Podobne sa môžu rozhodnúť, či chcú športovať v dievčenskom alebo chlapčenskom družstve v súlade so svojou „rodovou identitou“. Dnes je Kalifornia už opäť o krok ďalej. Miestne univerzity odstraňujú oddelené ženské a mužské záchody, informuje nemecký týždenník Junge Freiheit.

Pedofília„Pedofilný sexuálny záujem je prirodzený a normálny pre mužov.“ Aj takéto tvrdenie zaznelo na „vedeckej konferencii“ o pedofílii na Cambridgeskej univerzite v júli minulého roku. O celej kauze píše v zaujímavom článku pre britský denník The Telegraph jeho londýnsky redaktor Andrew Gilligan. V centre pozornosti sú prepojenia pedofilnej loby na spriaznených vedcov, ktorí môžu docieliť zmenu vnímania pedofílie spoločnosťou.

Zábava