Európska únia

EÚ patrí do koša

Stalo sa už smutnou tradíciou, že keď ide o plnenie požiadaviek Európskej únie, tak slovenské národné záujmy idú vždy bokom. Tentokrát požaduje Európska komisia zmenu zákona, ktorý doteraz aspoň čiastočne obmedzoval cudzím štátnym príslušníkom skupovanie poľnohospodárskej pôdy na Slovensku.

Migranti

Rok 2015 sa okrem iných udalostí zapíše do dejín Európskej únie ako rok masívneho príchodu migrantov z arabského a rozvojového sveta na jej územie. Nemalou mierou sa na tejto prisťahovaleckej vlne podpísali ústretové postoje, ako aj pokrytecké, zavádzajúce a nezodpovedné vyhlásenia európskych politikov (v prvom rade nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a čelných predstaviteľov bruselskej administratívy) o prijatí a poskytnutí azylu veľkému (neobmedzenému) počtu migrantov, pochádzajúcich prevažne z moslimských krajín. Pre milióny utečencov (len zo Sýrie od vypuknutia vojenského konfliktu odišlo z jej územia približne 10 miliónov jej obyvateľov) zdržujúcich sa v utečeneckých táboroch v Turecku, Líbyi, Libanone a Jordánsku takéto vyhlásenia, odporujúce verejnej mienke a postojom veľkej časti občanov európskych krajín, predstavovali pozvánku na príchod do Európy a otvorenú ponuku a záväzok poskytnutia azylu a komplexného materiálneho a finančného zabezpečenia po ich príchode do cieľových destinácií.

Imigranti v Nemecku

Situácia v Sýrii vôbec neutícha. Podobne koniec v nedohľadne má aj Ukrajina. Postupne sa však ukazuje skladačka viacerých absurdností, ktoré akoby robili situáciu neriešiteľnou. Na niektoré veci by som rád poukázal.

Islamské násilie

Pomaly sa blíži koniec roka a bude čas na štatistické bilancovanie, aké počty cudzincov do Európy natiekli počas roka 2015. Jeden milión sú tie nižšie odhady. Podľa riaditeľa migračného úradu Bernarda Priecela je to iba začiatok.

Angela Merkelová

Imigračná kríza sa vyostruje. Maximálne hlúpi predstavitelia Nemecka, ktorí s tak veľkou otvorenou náručou vítali davy cudzincov, až im cez tie ruky začali pretekať, tvrdo a nekompromisne tlačia na kvóty.

(Štrasburg, 10.9.2015) Európsky parlament dnes väčšinovo hlasoval za návrh uznesenia o migrácii a utečencoch v Európe. Podporil ním návrh Komisie, podľa ktorého má byť 160 000 imigrantov prerozdelených do členských štátov EÚ. Zároveň vyzval Komisiu na vytvorenie stáleho a záväzného systému pre prerozdeľovanie budúcich žiadateľov o azyl. Ide o tzv. povinné kvóty „na utečencov“, ktoré by platili aj pre ďalšie migračné vlny. Za hlasovali europoslanci za Smer a Most.

(Štrasburg, 9.9.2015) Európsky parlament dnes hlasoval o prerozdelení 40 000 údajných utečencov z Talianska a Grécka medzi členské štáty EÚ. Ide o tzv. dobrovoľné kvóty podľa dohody vlád členských štátov. Zajtra sa bude hlasovať o novom návrhu, ktorý predpokladá prerozdelenie ďalších 120 000 ľudí a ktorý dnes predstavil predseda Európskej komisie Jean Claude Junker. Vieme, ako dnes hlasovali europoslanci zo Slovenska.

imigranti prúdiaci do Európskej únie

Dnes sa v diskusii na Rádiu Slovensko stretli europoslanci Anna Záborská (KDH) a Boris Zala (SMER-SD). Keďže títo zradcovia európskej civilizácie hlasovali za kvóty, prišli tieto svoje nezmyselné postoje obhajovať. A ako to neraz býva v demokratických debatách zvykom, osoba s opačným názorom nebola prítomná.

Imigranti prúdiaci do Talianska

Nedávne antieurópske harašenie Európskej únie v podobe vnucovania kvót na prijímanie imigrantov medzi členské štáty sa stretáva s veľkým odporom. Síce, žiaľ, najmä iba názorovým, ale aj to je niečo.

Je smutné, že medzi novinármi, či rôznymi pseudoodborníkmi, nachádzať prejavy slabomyseľných protislovenských názorov.

Utečenecká bárkaEurópsky parlament prijal v stredu rezolúciu, ktorá žiada prijatie okamžitých opatrení na záchranu životov utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy cez Stredozemné more. Reaguje tak na tragédiu lodí s utečencami, pri ktorých stovky z nich zahynuli. Toto uznesenie okrem iného požaduje vypracovanie záväzných kvót zo strany Európskej komisie na rozdelenie žiadateľov o azyl medzi všetky členské štáty. Máme sa na Slovensku „tešiť“ na prídelové kvóty afrických azylantov?

Zábava