Legenda o pátračovi

V týchto týždňoch začala TV JOJ vysielať deťom a mládeži americký seriál Legenda o pátračovi (Legend of the Seeker) „z čias mečov, drakov a mágie“. Nič proti mečom, drakom a mágii, tiež nič proti kulturistickým telám a modernej vizáži zasadených do tejto doby, avšak s niektorými podprahovými informáciami to preháňajú.

Keď vyzývame k bojkotu televízie, tak dôvody k tomu uvedené sú až príliš naakumulované v tomto seriáli:

  • Tzv. spovedníčka, ktorá by sa skôr hodila do modelingu, tu predstavuje vysokú prirodzenú intelektuálnu autoritu, ktorá navyše nemá problém bojovať mečom proti mnohým chlapom a to v dlhých bielych šatách. Nič proti producentom, ale takto to v živote nefunguje. Feministická fikcia tak znemožní vytvárať oblbnutým dievčatám v budúcnosti partnerské vzťahy (a smerovať k rodine), keď budú vyžadovať rovnako rozprávkovo neadekvátny prístup.
  • Seriál je zasadený do dávnej doby, pričom ľud tu tvorí multirasový zlepenec rovnakého statusu, čo je historický nonsens – jasná snaha implantovať deťom mýtny blud, že multirasová harmónia je dosiahnuteľná a bola v histórii bežnou. Nebola.
  • Hlavné zlo tu predstavuje akýsi Darken aj so strážou, ktorá okupuje/chráni ľud. Výraz stráž je odvodená od slova strážiť/chrániť. Tu sa však podprahovo dostáva deťom do myslenia, že strážca je v skutočnosti okupant, ktorého sa treba zbaviť a tak sa oslobodiť. To keby chcel niekto ochraňovať národ pred utopením sa v multikulturalizme, tak aby bol rovno nálepkovaný a vnímaný ako okupant. Zvláštna logika.

Nejdem opisovať milión nedostatkov celého seriálu Legenda o pátračovi – veď je americký a zameraný na podpriemerného konzumenta, navyše detského. Avšak cítim potrebu poukázať na zlé ideologické posolstvá, ktoré útočia na naše deti a mládež a snažia sa zmrzačiť všetko zdravé vnímanie a myslenie.

Zábava