Diamond Babamuboni, Timy Babamuboni a Jude Odigie. Členovia londýnskeho prisťahovaleckého gangu. Boli usvedčení z vraždy.

Diamond Babamuboni, Timy Babamuboni a Jude Odigie. Členovia londýnskeho prisťahovaleckého gangu, usvedčení z vraždy.

Vo Veľkej Británii sa vyskytla ďalšia obeť gangových vojen: 16-ročný mladík, „Brit konžského pôvodu“ bol nájdený s prestrelenou hlavou neďaleko ihriska v stredoanglickom meste Sheffield. Predpokladá sa, že sa zrejme v nesprávnom čase nachádzal na nesprávnom mieste a stal sa obeťou vojny miestnych gangov. Aj ostatní obyvatelia sú však ohrození násilnými stretmi takýchto tlúp.

„V meste sme dosiahli novú úroveň vojen medzi gangmi. Mladí ľudia strieľajú okolo seba, ako keby boli účastníkmi nejakej videohry,“ povedal pre médiá jeden z miestnych občanov. Majiteľka obchodnej prevádzky v blízkosti miesta činu poukázala na fakt, že sa tam kdekoľvek za lacný peniaz dajú kúpiť drogy alebo zbrane.

Podľa očitých svedkov došlo už niekoľko hodín pred zločinom k otvorenému stretu členov dvoch konkurenčných bánd. Časť z nich sa zabarikádovala v istom objekte, zatiaľ čo ich rivali na nich spustili paľbu. Potom nasledovala divoká naháňačka v okolí spojená s ďalšou streľbou. Veliteľ miestnej polície Jon House bol nakoniec nútený avizovať v okolí patrolovanie ozbrojených policajných hliadok.

V uplynulých mesiacoch sa vo Veľkej Británii rozmohli prípady brutálneho násilia mladistvých. Iba z Londýna hlásili od začiatku kalendárneho roka viac ako 20 obetí streľby alebo pobodania.

Londýn je v mnohom živým príkladom štúdia následkov multikulturalizmu. Ak by sme ho mali z tohto hľadiska vystihnúť jednou vetou, povedali by sme: „Multikulturalizmus v praxi.“ Nielenže je v Londýne najväčšia koncentrácia nebielych prisťahovalcov v celej Británii, ale podľa odhadov by do roku 2020 mohli bieli ľudia tvoriť menšinu obyvateľstva mesta. Doterajšími dôsledkami multikultúrneho experimentu sú chudoba, zvýšená kriminalita (najmä mladistvých) a obrovské sociálne problémy. A v neposlednom rade, strata tváre tejto dávnej bielej metropoly, ktorá je nevyhnutným sprievodným znakom „integračného“ procesu. Preto hrozí, že o pár desaťročí tu okrem chátrajúcich stavieb neostane takmer nič, čo by pripomínalo slávne časy Keltov, Rimanov, Anglosasov či Vikingov.

Zábava