Stričko, Jan„Je mi luto oznamit smutnu spravu. Dnes boli ciganmi napadnuti kamarati z CZ, jeden z nich – JAN STRICKO, dostal bodnu ranu do srdca a zomrel.“ – stovky SMS správ s takýmto alebo podobným znením kolovali v sobotu medzi slovenskými nacionalistami, ale najmä u českých bratov. Aj ja som bol adresátom jednej z nich. Multikulturalizmus v Česku si vyžiadal ďalšiu obeť. V noci z piatka na sobotu (24. na 25. októbra) podľahol 27-ročný český vlastenec Jan Stričko ťažkým zraneniam spôsobeným rómskym útočníkom.

Ako uvádza server nacionaliste.com, Jan Stričko oslavoval v piatok 24. októbra na jednej diskotéke v obci Rakovník svoje 27. narodeniny (ktoré mal v stredu 22. októbra). Pri tanci (na pesničku „Holky a mašiny“ od Daniela Landu) omylom vrazil do 21-ročného Róma, ktorý chcel tento „incident“ riešiť spolu so svojou početnou rodinou konfliktne, ale nakoniec zatiaľ k ničomu nedošlo. Po skončení diskotéky si chcel Jan všetko slovne urovnať. Vonku dostihol skupinu Rómov a chcel osloviť agresora. Ten sa však k Janovi otočil a ihneď ho bodol do srdca a pľúc.

Jan podľahol svojim zraneniam o štvrtej hodine ráno 25. októbra 2008 pri prevoze do nemocnice. Okrem smútiacej rodiny po ňom ostala aj snúbenica.

Stričko, JanReakcia masmédií bola typická. Český server Novinky.cz úplne zamlčiava medzirasový rozmer vraždy a píše o „mladíkoch“. Taktiež zakázal diskusiu k tomuto článku. Televízia Nova uviedla, že „V ranných hodinách pri bitke zrejme dvoch kamarátov zomrel dvadsaťsedemročný mladík. Útočník ho dobodal.“ V skutočnosti však nešlo o žiadnu kamarátov, v podstate nikto sa ani nehádal, iba Jan pri pokuse uzmieriť sa schytal ranu do srdca.

Všetci tí, ktorí si po vražde Daniela Wretströma mysleli, že násilie rasových menšín je len niečo vzdialené, že je to doména krajín viac na západe, či sa po zavraždení Braňa Slámku alebo Jaroslava Bahnu utešovali, že ide len o „náhodu“, musia teraz pochopiť, že takéto udalosti sú nevyhnutným sprievodným javom multikultúrnej spoločnosti, ktorá má byť podľa súčasných politických garnitúr súčasnosti naším cieľom.

Za Jana Strička sa v nedeľu uskutočnil fakľový pochod, kde zhruba 300 ľudí si bolo uctiť pamiatku obete rasovej vraždy. Na čele pochodu kráčala rodina a Janovi najbližší ľudia.

Zábava