5. 11. 2005 – PARÍŽ: Násilnosti vo francúzskych mestách pokračujú už deviatu noc a brutalita výtržníkov sa stupňuje. Za posledných 24 hodín výtržníci v Paríži a v iných mestách podpálili viac ako 50 áut a kameňmi útočili na požiarnikov a pracovníkov záchrannej služby. Násilníkom padla za obeť aj budova materskej škôlky.

Páchatelia sa pohybujú v skupinách s maskami na tvárach. Vyrážajú do ulíc, podpaľujú autá, autobusy, budovy, hádžu výbušniny, zápalné fľaše či kamene, potom sa stiahnu do svojich úkrytov. Zo strany násilníkov počuť aj výstrely. Útoky prestávajú byť spontánne a chaotické ako prvé noci.

Takto vyzerala podľa polície v poradí už ôsma noc násilia na severovýchodnom predmestí Paríža.

Násilie sa rozšírilo aj mimo Paríža, najmä do okolia Dijonu. Horiace autá a budovy počas poslednej noci zaznamenali aj v mestách Lille, Toulouse a Rouen. O aktuálnej situácii informovalo v sobotu tesne po polnoci francúzske ministerstvo vnútra.

Nepokoje na prisťahovalcami obývaných parížskych predmestiach vypukli vo štvrtok minulý týždeň, keď pri úteku pred políciou zahynuli dvaja podozriví. Obaja zhoreli, keď sa snažili ukryť v elektrickej rozvodnej stanici.

Príslušníci výtržníckych gangov pochádzajú z rodín prisťahovalcov zo severnej Afriky.

Zábava