RómoviaV predvečer minuloročných Vianoc sa v Starej Ľubovni odohral zločin: 23. decembra cez noc páchateľ rozbil sklenenú výplň na dverách rodinného domu istej starej panej, vtrhol dnu a v spálni ju zobudil. Starenku fyzicky napadol, brutálne zbil a násilím donútil k súloži. 81-ročnej dôchodkyni spôsobil rôzne zranenia, ktoré si vyžiadali nemocničné ošetrenie a liečenie do sedem dní. Páchateľom je 21-ročný Róm z mestskej časti Podsadek, čo potvrdili biologické stopy zaistené pri obhliadke miesta činu a analýza DNA.

Médiá o tejto udalosti, hoci ide o pomerne šokujúci prípad, informovali veľmi riedko. Čo je ďalším charakteristickým rysom obdobných prípadov, „diskrétne“ sa zamlčiava pôvod páchateľa: hovorí sa jednoducho o „mladom mužovi“ (dnes.sk).

Podobne to bolo aj v prípade nepokojov z novembra minulého roka, ktoré v Paríži opäť rozpútali agresívni prisťahovalci. Pre masmédiá to však boli jednoducho davy „mladých ľudí“. A ľudia z francúzskych častí Paríža sa mohli čudovať, že aj tam majú „mladých ľudí“, a predsa tam vládne aj v noci pokoj. Politická korektnosť však žije svojím vlastným životom.

Čoskoro možno postúpime na „vyššiu úroveň“, ako sú na tom už napríklad v Británii: ak nebiely moslim niekoho zabije, tak pre noviny je to „Brit“. Ak u nás pôjde o Róma, noviny ho opíšu ako „Slováka“...

Niekto by sa mohol snažiť použiť „argument“, že predsa aj bieli páchajú takéto zločiny. Kto z nacionalistov však tvrdí opak? Treba sa akurát pozerať na proporciu.

Keďže u nás sa takéto údaje nezbierajú, pomôžme si štatistikami z oficiálnych zdrojov zo Spojených štátov amerických.

Hoci černosi v USA tvoria len 12 – 13 % obyvateľstva, majú na svedomí viac ako polovicu všetkých vrážd (FBI: Crime in the United States, 2006. Expanded Homicide Data Table 3). Černoch zavraždí bieleho 20-krát častejšie než naopak (FBI: Crime in the United States, 2006. Expanded Homicide Data Table 5). V roku 2005 v USA čierni znásilnili a sexuálne obťažovali 37 460 bielych žien a bieli 0 – 10 čiernych žien (US Department of Justice: Criminal Victimization in the United States, 2005 Statistical Tables, tabuľka 42); to je viac ako 100 belošiek znásilnených či sexuálne obťažovaných černochmi denne. Dve tretiny väzňov v Amerike tvoria nebieli (US Department of Justice: Prisoners in 2005, str. 8). Všetko toto sú fakty, pochádzajúce z oficiálnych zdrojov. Kedy ste však naposledy v nejakom vplyvnom médiu videli kritiku čierneho rasizmu?

Ak sa naša vláda hlási k tomu, že chce chrániť zdravie a životy občanov, prečo nezbiera obdobné štatistiky, aby pomohla bojovať proti zločinnosti?

Zábava