Je bežné počuť a vidieť v médiách ľudí, ktorí označujú všetkých naokolo za islamofóbov, rasistov, antisemitov a podobne. Zvlášť v krajinách, ktoré sú najviac zasiahnuté neomarxizmom, ako napríklad vo Švédsku. Títo ľudia sú však zvyčajne sami plní nenávisti voči iným.

Jedným z takýchto aktivistov, ktorý ešte v roku 2009 brojil vo švédskej televízii SVT proti islamofóbii upozorňujúc na všadeprítomnú nenávisť Európanov, je aj 29-ročný Michael Skråmo. V súčasnosti sa však volá Abdul Samad al Swedi. Konvertoval totiž na islam a spolu s manželkou a štyrmi deťmi odišiel do Sýrie, kde sa rozhodol bojovať po boku vojakov Islamského štátu. K podobnému kroku vyzýva aj ostatných moslimov žijúcich vo Švédsku.

Michael Skråmo je príkladom toho, kam až môže zájsť xenofília (obľuba cudzieho). Podobných ľudí máme aj na Slovensku. Všetko cudzie je pre nich príťažlivé. Nevieme, čo spôsobuje dané postoje, no s istotou možno povedať, že sú neprijateľné. Takéto osoby pôsobia u nás ako záškodníci, ktorí otvárajú masám cudzincov bránu zvnútra bez ohľadu na riziká s tým spojené.

Zábava