Dúhová vlajka v plameňoch

Vítači imigrantov by najradšej vymazali zo sveta ľudí, ktorí s nimi nesúhlasia – najčastejšie ich označujú za xenofóbov alebo rovno náckov. Na druhej strane by sa však radi roztrhali za to, aby Európu mohli zaplaviť moslimovia, lebo veď chcú a prečo by sme im v tom mali brániť. Je to ich akási bezhraničná láska k cudziemu, ale čo je horšie, tak aj k neznámemu.

Už dávnejšie mi napadlo, že aj tie „najnetolarentnejšie protihomosexuálne fašistické beštie“ v Európe sú niekedy iba čajovým odvarom od niektorých moslimov, a teda aké je absurdné, že sú moslimovia týmito zástancami sexuálnych menšín takí vítaní.

A máme tu dôsledky. V záchytných utečeneckých táboroch odhalili zopár homosexuálov, a tak ich začali šikanovať. Jedného takmer v spánku podpálili. Nemecko zvažuje vytvorenie špeciálnych táborov výlučne pre homosexuálov. Výsledkom diverzity tak nie je harmónia, ale segregácia.

Ak si niekto myslel, že bude trochu fuška popasovať sa s integráciou imigrantov na trhu práce, čo dopadne, samozrejme, katastrofálne, tak pre hrobárov Európy bude ešte väčšou výzvou vštiepiť niektorým aspoň za mak tolerancie.

Svoju naivitu predstavil aj komentátor Der Tagesspiegel Harald Martenstein, ktorý napísal: „Musíte zabudnúť na to, že čo ste sa naučili doma o tom, čo je dobré a čo je zlé. Nemusíte sa vzdať svojej kultúry. Musíte ale akceptovať rovnoprávnosť žien. Musíte akceptovať, že homosexuáli a Židia sú rovnakí ako všetci ostatní. Musíte zniesť satiru, aj keď sa naváža do vašej viery. Pokiaľ neakceptujete tieto pravidlá, nemáte tu budúcnosť“.

Tvrdé slová, no hlavne naivné. Nositeľom pravidiel je síce štát, ale ten tvoria ľudia. Ak sa zmenia ľudia, zmenia aj pravidlá. Takže dôraz na akceptovanie pravidiel platí dovtedy, kým sa vie za ne väčšina razantne postaviť.

Akonáhle sa toto začne meniť a kvôli zlyhaniam EÚ je moslimov v Európe čoraz viac, presadia si nové pravidlá. Avšak nemusí to byť o možnosti zotrvať, resp. odísť (paradoxne z vlastnej krajiny), ale môže to byť o voľbe medzi životom a smrťou.

Zábava