Imigranti v meste Linz

Koncom mája sa v rakúskom meste Linz konala menšia vzbura tamojších imigrantov, ktorí sú ubytovaní v stanoch v areáli polície. Približne 200 „utečencov“, ktorí budú čoskoro doplnení ich príbuznými, je nespokojných so stravovaním.

Podľa miestneho šéfkuchára Erwina Schlagera nejde o jednoduchú záležitosť. Od príchodu imigrantov musí deväť kuchárov variť o dvesto jedál viac, pričom je potrebné vytvárať pre nich špeciálny jedálniček, keďže ide väčšinou o moslimov nejediacich bravčové mäso.

Na raňajky dostávajú žemle, maslo, marmeládu, nutellu a čaj. Obedy tvoria rôzne plnohodnotné jedlá bez bravčoviny a na večeru dostávajú balíčky pozostávajúce z ovocia, syra a morčacieho mäsa. To však mnohým nestačí.

Jeden „utečenec“ sa vyhrážal, že sa podreže. Takto vyjadril svoj nesúhlas s pridelenými dávkami jedla, kvalitou poskytnutého oblečenia a ostatných „služieb“. Okrem zvýšenia prídelov žiadal aj bezplatné poskytovanie tabakových výrobkov. K protestujúcemu sa rýchlo pridali aj ďalší, preto musela situáciu upokojovať polícia, ktorú nespokojní „utečenci“ obhádzali jedlom.

Človek v núdzi je vďačný aj za suchú skyvu chleba, preto je namieste otázka – sú toto ľudia v núdzi?

Zábava