PEGIDAPolícia v Drážďanoch zakázala všetky pondelňajšie demonštrácie kvôli „konkrétnym“ hrozbám útoku zo strany islamistov proti jednému z organizátorov akcií PEGIDA (Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu). Médiá a politici urobili všetko preto, aby to došlo až tak ďaleko. Môžeme hovoriť o nesvätej aliancii ľavicových extrémistov, islamistov a štátu, ktorý opovrhuje svojimi vlastnými občanmi.

Táto kampaň začala už pred týždňami. Prívrženci Pegidy boli v nemeckom Bundestagu označovaní za „buričov“, „kryptonáckov“, „pravicových extrémistov“ a „nenávistných štváčov“. Mnohé médiá sa predháňali v tom, aby čím horlivejšie poskytli ochranu politickým elitám pred týmito nepohodlnými protestami. Namaľovali demonštrantom z Pegidy na chrbát terč, ktorý práve islamisti zreteľne postrehli. Aká irónia: zhromaždenie proti islamizácii musí byť po hrozbách radikálnych moslimov zrušené.

Takto teda hynie sloboda

Na Facebooku a Twitteri ľavicová scéna bez zábran oslavuje zákaz demonštrácie políciou. Slobodne podľa hesla: „Pegida si to zaslúžila“. A či sa teraz minister spravodlivosti Heiko Mass (SPD) postaví pred médiá a označí tento zákaz za „hanbu pre Nemecko“? A či bude spolková kancelárka Angela Merkelová (CDU) teraz brániť slobodu zhromažďovania? A či spolkový prezident Joachim Gauck prednesie v Drážďanoch srdcervúcu reč o našej slobode? A či budú aj nálepky „Je suis Pegida“? Na to by si radšej nemal nikto vsádzať.

Islamistické hrozby sú logickým následkom jednej politikmi vytvorenej klímy, ktorá časť vlastnej populácie vyhlásila za vyvrheľov. Predtým už aj ľavicoví extrémisti vyzývali k útokom na účastníkov Pegidy a to tiež, ako v Lipsku, realizovali. Mediálne pobúrenie vtedy, samozrejme, nenastalo.

Takže takto hynie sloboda: za burácajúceho potlesku politicky korektných, samozvaných antifašistov a zabíjajúcich islamistov. Hurá, kapitulovali sme.

Článok je preložený z nemeckého týždenníka Junge Freiheit.

Zábava