Naomi Campbell niekoľkokrát obvinili z násilníckeho správania voči svojim zamestnancom. Najnovšie ju zažalovala ďalšia z jej bývalých slúžok.

Mladá Rumunka Gaby Gibsonová tvrdí, že ju nebezpečne napadla a pritom jej nadávala a ponižovala ju na základe etnickej príslušnosti. Tak podala súdnu žalobu v utorok v New Yorku, kedy mala Campbellová predstúpiť pred manhatanský súd kvôli napadnutiu inej zo svojich zamestnankýň.

„Už nie si v treťom svete, sprostá. Rumuni zvyčajne nebývajú takí hlúpi ako ty,“ cituje Gibsonová modelku v spisoch. Gibsonová si tiež posťažovala na to, že modelka sa jej napríklad vysmievala kvôli cudziemu prízvuku a zvykla sa jej pýtať, kedy sa naučí po anglicky. Ďalšia otázka znela, či sú všetky Rumunky „také sprosté ako ty“.

Gibsonová ďalej popisuje: „Ako som sa zohýbala do skrine, aby som našla značkové džínsy, Campbellová ma kopla alebo udrela do zadnej časti hlavy, pričom neustále vykrikovala nadávky rôzneho druhu.“

V súdnom spise rumunskej slúžky sa objavilo aj meno Amandy Silvermanovej, ktorá v minulosti pracovala ako Campbellovej hovorkyňa: „Silvermanová s plným vedomím a zámerne vyhlasovala nepravdivé veci o Gibsonovej, čo poškodilo jej povesť.“

Medzitým sa Campbellová zúčastňuje v USA na súdnych pojednávaniach kvôli prípadu, ktorý je takmer identický s prípadom rumunskej slúžky. Campbellová neschopná nájsť svoje džínsy obvinila svoju slúžku Anu Scolavinovú z krádeže a do hlavy jej hodila mobilný telefón, kvôli čomu musela byť napadnutá ošetrená v nemocnici. Za tento incident hrozí Campbellovej až sedem rokov väzenia a deportácia zo Spojených štátov.

Správanie Campbellovej je iba dôkazom toho, že keď dostatočne mentálne nespôsobilej osobe sa dá príliš veľa popularity a moci, vzniká z toho katastrofa.

Spracované na základe správy TASR

Zábava