Ostravskí policajti objasnili prípad rasového útoku, ku ktorému došlo ešte v septembri 2005 a ktorého obeťami boli dve mladé ženy vo veku 21 a 22 rokov z Ostravy. Na Jiráskovom námestí ich celkom bezdôvodne napadla tlupa cigánok. V piatok 1. 12. 2006 jednu z nich policajti zadržali a obvinili.

cigániPätnásťročná školáčka sa bude zodpovedať z hanobenia národa, etnickej skupiny, rasy a presvedčenia a ďalej z výtržníctva a ublíženia na zdraví. Ako mladistvá by mohla vo väzení stráviť 1 rok.

K incidentu došlo v skorých ranných hodinách 9. septembra 2005. Ženy, ktoré sa vracali zo študentského zrazu, sedeli na neďalekej lavičke. „Spolu sa ešte rozprávali a čakali, kým pôjde nejaký spoj domov,“ popísal situáciu hovorca severomoravskej polície Milan Klézl. V tej chvíli okolo prechádzalo 6 až 8 mladých cigánok. Jedna z nich napadla staršiu spolužiačku. Do konfliktu sa následne zapojili aj ďalšie aktérky. Násilníčky bili svoje obete päsťami, ťahali ich za vlasy a kopali do nich. Nechýbali ani pľuvance a rasistické urážky. „Ty biela sviňa!,“ kričala jedna z cigánok .

Napadnutým ženám sa nakoniec podarilo utiecť a schovať sa. Potom privolali rodičov, ktorí ich odviezli domov. Spolužiačky sa na políciu obrátili až po niekoľkých hodinách. Jedna z obetí utrpela podvrtnutie krčnej chrbtice a pomliaždeniny tváre. Liečila sa asi mesiac. Jej kamarátka našťastie vyviazla bez vážnejších zranení. Polícia teraz pátra po ďalších cigánkach, ktoré sa na útoku podieľali.

Zábava