Multikulturalizmus v Nemecku(Kolín nad Rýnom, 19.3.2014) Miera kriminality v nemeckom meste Kolín nad Rýnom dosiahla v uplynulom roku 2013 rekordnú výšku. Podľa výročnej správy kolínskeho policajného prezídia bolo v meste zaznamenaných 153.744 deliktov, čo je nárast o 5.342 prípadov (3,6 %) oproti roku 2012. Toto významné zhoršenie životných a bezpečnostných podmienok v meste má na svedomí nenemecký živel.

O medziročný nárast sa totiž postaral najmä 20-percentný nárast krádeží vreckových zlodejov. Správa z kolínskych novín uvádza, že k „známym cestujúcim páchateľom z južnej Európy sa pridali páchatelia zo Severnej Afriky. Väčšinou mladí ľudia z Maroka, Tuniska a Alžírska“. V Kolíne nad Rýnom žije už iba 70 % obyvateľov s nemeckým občianstvom a nemeckým pôvodom.

Nie je tomu dávno, čo nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že multikulturalizmus v Nemecku zlyhal. Mala nepochybne pravdu, ale multikulturalizmus nielen zlyhal, ale čoraz viac ohrozuje domáce nemecké obyvateľstvo, ozývajú sa mnohí. Naozaj, zdá sa, že multikulturalizmus so sebou prináša množstvo problémov, otázne je, či vlastne prináša aj nejaké pozitívum?

Zábava