Dobitý Viliam z obce Mníšek nad Hnilcom

Len predvčerom sme vás informovali o tom, ako médiá účelovo rozmazávajú jednu bitku v Nitre, no pritom si nevšímajú násilie páchané určitou skupinou obyvateľstva, ktorá zvyčajne striehne na dôchodcov a ľudí neschopných akéhokoľvek odporu, a dnes tu máme informácie o ďalšom útoku.

Obeťou niekoľkých Rómov sa stal pán Viliam z obce Mníšek nad Hnilcom. Traja útočníci ho prepadli v jeho vlastnom dome, kde ho zbili a následne okradli. Dobitého a nevládneho Viliama našiel jeho príbuzný, ktorý mu v núdzi pomohol a možno aj zachránil život. Teraz sa zo zraní zotavuje v nemocnici. Polícia páchateľov zatiaľ nemá.

V danej obci to nebol ojedinelý prípad, keď cigáni útočil na dôchodcov. Len koncom minulého roka bola napadnutá 71-ročná dôchodkyňa, ktorú útočník prekvapil tým, že jej chcel vliezť do izby cez okno. Tá sa ho pokúšala zhodiť, no útočník bol silnejší a dôchodkyňu začal škrtiť obliečkou a udierať ju päsťami do tváre, následne ušiel.

Ľudia a predovšetkým dôchodcovia sa obávajú budúcnosti a rastúceho násilia, pred ktorým sa sami nedokážu ochrániť. Po zotmení už mnohí obyvatelia obce radšej ani nevychádzajú na ulicu. Páni novinári, toto je teror, proti ktorému treba brojiť. Preto čakáme, že budete žiadať zvolávanie bezpečnostných výborov aj v tomto prípade.

Zábava