Salafisti v Nemecku

Krajinský súd v Bonne potvrdil šesťročný trest pre salafistického moslima, ktorý v roku 2012 s nožom ťažko zranil dvoch policajtov. Ten tvrdí, že odmieta nemecké zákony a konal tak, ako by mal moslim konať.

Odsúdený sa spolu s ďalšími salafistami pokúšal v máji 2012 napadnúť demonštráciu regionálnej politickej strany Bürgerbewegung pro Nordrhein-Westfalen, ktorá dlhodobo vystupuje proti islamizácii Európy a ktorá mala na danej demonštrácii pútače s karikatúrami Mohameda.

Počas priebehu súdu sa útočiaci moslim ohradzoval, že konal v súlade so svojou vierou a bude tak konať aj v budúcnosti, až kým sa Nemci neobrátia k islamu. Ten, kto uráža Mohameda, si podľa neho zaslúži smrť.

Smrťou sa niektorí moslimovia vyhrážajú aj trom „neveriacim“, ktorí sa v karnevalových kostýmoch prednedávnom odfotili vo vnútri mešity v mestečku Hürth. Pôvodne si zabávačská trojica myslela, že takáto fotka, ktorá mala byť rozosielaná ako pohľadnica, bude mať integrujúci charakter. Chceli totiž ukázať, že karneval je aj pre moslimov.

Očividne sa ich dobrá vôľa nestretla s pochopením a namiesto toho vyvolala nepriateľskú odozvu zo strany mnohých radikálnych moslimov. Medzi najviac pohoršených sa radia už spomínaní salafisti, ktorí hlásajú návrat k islamu v jeho najčistejšej podobe a snažia sa ho nanútiť aj nám.

Sila týchto moslimských radikálov rastie v celej Európe a spočíva hlavne v ich vysokej pôrodnosti a neschopnosti demokratického zriadenia zasiahnuť proti tým, ktorí vyhlásili vojnu európskym národom a ich kultúre.

Zábava