Černoch v Londýne po rozsekaní vojakaDnes popoludní sa udial veľmi ohavný čin. Dvaja čierni islamisti mačetou a nožom rozsekali a rozkrájali britského vojaka za bieleho dňa v uliciach Londýna.

Jeden z páchateľov po tomto ohavnom masakri vyzval okoloidúcich, aby situáciu kamerovali a svoje pohnútky im s červenými rukami vysvetľoval: „Musíme proti nim bojovať, pretože oni bojujú proti nám. Oko za oko, zub za zub. Ospravedlňujem sa, že ženy museli byť dnes svedkami tohto, ale v našej krajine sa naše ženy musia pozerať na to isté. Ľudia, vy nebudete nikdy v bezpečí.“

Páchatelia počas útoku kričali arabsky: „Alláhu akbar!“

Motív je teda jasný a určitým spôsobom aj racionálny. Veľká Británia vedie útočné vojny proti viacerým islamským štátom. Takýto akt sa dá z určitého hľadiska teda chápať aj ako obranný útok v tyle nepriateľa, hoci s neľudskou beštialitou, akú môžeme vidieť najmä v kmeňových afrických vojnách.

Drummer Lee James Rigby, 2nd Battalion, Royal Regiment of Fusiliers, and his wife, Rebecca Metcalfe

Prijímať dlhodobo moslimských imigrantov a zároveň v zahraničnej politike proti islamským štátom viesť vojny, je kombinácia, ktorá pre takéto ohavné prípady vytvára zvýšené predpoklady.

Vyhasol mladý život vojaka, ktorý možno v živote nič zlé neurobil.

Zábava