Robert Sarah

Novinári z denníka SME sa opäť raz ukázali. Hysterický záchvat u nich tentoraz vyvolala návšteva kardinála Roberta Saraha na Slovensku (Pozri SME).

Po chuti im evidentne nebol už len samotný fakt, že kardinál Robert Sarah je známy svojimi konzervatívnymi postojmi a odmietaním požiadaviek homosexuálnej loby. No ozajstné zdesenie v denníku SME spôsobila až skutočnosť, že kardinálovi Sarahovi robil prekladateľa kňaz Ján Košiar.

Dôstojný pán Košiar totižto pred parlamentnými voľbami podporil „Iniciatívu 2016“ (Pozri Parlamentné listy), ktorá kresťanským a národným voličom odporúčala voliť Ľudovú stranu – Naše Slovensko.

Denník SME sa vo svojom expresívnom článku dožaduje, aby slovenskí biskupi odsúdili spoluúčasť dôstojného pána Jána Košiara na návšteve kardinála Saraha. Toto je v poslednej dobe už pomerne ošúchaná novinárska praktika, pri ktorej novinári kádrujú kňazov, pričom nálepkou „zlý kňaz“ označujú tých, ktorí si ctia hodnoty ako vlastenectvo a tradičná rodina.

No a najnovšie by katolíckej cirkvi chceli diktovať, ktorý kňaz môže robiť prekladateľa a ktorý nie. Títo novinári tak pomyselnú hranicu drzosti pri svojich výpadoch proti katolíckej cirkvi a duchovenstvu zase raz posunuli o kus ďalej.

Zábava