Peter Schutz

Podľa Ivana Mikloša novodobý Matej Bel. Uf.

Najnovší blogerský príspevok staronového ministra financií Ivana Mikloša má názov „Mám rád Petra Schutza“. Tú vetu opakuje hneď v úvode článku, kde doslova píše: „Mám rád Petra Schutza, rád čítam jeho komentáre. Sú svieže, šťavnaté, názorovo vyhranené a často okorenené štipľavým slovníkom. Šírkou záberu ašpiruje na pozíciu polyhistora, novodobého slovenského Mateja Bella.“

Zvyšok príspevku sa Mikloš veľmi jemne ohradzuje voči drobnej Schutzovej populistickej kritike plánovaných vládnych opatrení „na zmiernenie krízy“. Je len zarážajúce, že ani nie 2 roky dozadu Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) z opozície volal po znížení dane a teraz ju ide diferencovať a zvyšovať. Nielen Fico je populista a modré ovce majú minimálne tak krátku pamäť ako ovce červené.

Peter Schutz vo svojich „sviežich, šťavnatých a korenistých“ príspevkoch, ktoré píše najmä pre SME a .týždeň, napr. kritizuje novú vládu za to, že nezrušila Ficovu verziu vlasteneckého zákona. V mnohých jeho „názorovo vyhranených“ komentároch jeho postoje k Rusku pomaly hraničia s etnicky motivovanou nenávisťou. Pre Ivana Mikloša je však Peter Schutz ašpirantom na novodobého Mateja Bela. Radšej nech nás to novodobie zďaleka obíde.

Peter SchutzPrečo práve Peter Schutz priťahuje Miklošovu náklonosť?

Ivan Mikloš zjavne vie, kto hýbe týmto svetom. Politické strany, aby mohli v „demokracii“ uspieť, potrebujú za sebou obrovský kapitál, ale najmä mediálnu podporu. K tomu však musia spolu ťahať za jeden povraz, ideologicky aj záujmovo. Ivan Mikloš dobre vie, koho si má obchádzať, aby mohol aj naďalej ako minister financií inhalovať ten hnusný z eurobankoviek sa ťahajúci smrad.

Zábava