Ako to občas býva, „aj majster tesár sa sem tam utne“. Toto príslovie je možné v alternatívnom prevedení preniesť aj na fenomén súvisiaci s činnosťou denníka SME. Teda v tomto prípade platí „aj chronický bludár sem tam pravdu prezradí“.

V článku „Čečenov vyhnala vojna, u nás sa pretĺkajú“, ktorý je venovaný neľahkému osudu čečenskej rodiny, vyhnanej z domoviny, ocitnúcej sa na území Slovenska v role azylanta, je uvedené z pohľadu denníka SME vôbec nie tradičné konštatovanie, ktoré vyslovila v súvislosti so štátnou ponukou bytu v Lučenci čečenským azylantom hlava rodiny, pán Chasan.

Pán Chasan Sugaipov v kontexte článku uvedenom na portáli SME po krátkom uvádzacom komentári reportéra, ktorý uvádzame pred samotným konštatovaním, hovorí: Po pol roku štát rodine ponúkol byt v Lučenci, ale odmietli. „Bol som sa tam pozrieť, katastrofálne. Samí Cigáni, špina, bordel. Normálny človek by v takých podmienkach nebýval.“

Aké jednoduché, aké výstižné z neštandardného pohľadu denníka SME a z toho štandardného, aké rasistické a predsudočné. Jedno je isté, pán Chasan vyjadril len to, čo videl a cítil a na naše potešenie denník SME to asi nedopatrením uverejnil. Čo už, v porekadlách je jednoduchá múdrosť a v tomto prípade chvála Bohu, že majster tesár sa uťal, odhalil tým svoje chronické pokrytectvo.

Zdroj: http://www.sme.sk/c/5455666/cecenov-vyhnala-vojna-u-nas-sa-pretlkaju.html

Zábava