Kampaň ĽPR s hlúpym motívom

Pod týmto heslom zahájila kontroverzná organizácia Ľudia proti rasizmu svoju kampaň (vo forme pohybujúcej sa internetovej grafickej reklamy) na získanie dvoch percent z daní občanov.

Tieto sugestívne vymyslené slová sú doplnené propagačným plagátom (viď www.rasizmus.sk), ktorý spomenutá organizácia už dlhšie šíri: je na ňom Winnetou a Old Shatterhand podávajúci si ruky, pozadie majú červené a v strede je biele kruhové pole, ktoré je ako podklad pre ich spojené ruky a hore nápis „Stop rasizmu“.

Je známe, že Ľudia proti rasizmu neprekypujú intelektom, ale až takto sa zosmiešniť? Winnetou a Old Shatterhand majú symbolizovať antirasizmus? Francúz s Nemcom si podávajú ruky na podklade vlajky Tretej ríše, namiesto svastiky majú spojené ruky ako symbol bielej jednoty. A k tomu ešte zo životopisov Hitlera vieme, že veľmi rád čítal knihy Karla Maya.

Organizácia ĽPR preslávená svojimi vyhláseniami a stanoviskami, v ktorých označujú všetko možné za rasistické či skryto rasistické, by sa mala zamerať v prvom rade sama na seba, lebo hrozí, že jedného dňa sa stane obeťou vlastného stihomamu.

Zábava