prevrátené autoTúto sobotu 27. septembra sa v Trnávke uskutočnil benefičný futbalový turnaj, ktorý organizovali tvorkyne webu Hlavu Hore. Výťažok mal byť použitý na materskú školu pre sociálne slabšie slovenské rodiny. Jedným zo súťažiacich futbalových mužstiev bol aj tím Slovenskej pospolitosti. Okolo obeda však počas prestávky našli červený Volkswagen Golf prevrátený na bok. Auto patrí vodcovi Slovenskej pospolitosti Ivanovi Sýkorovi. Spôsobená škoda predstavuje niekoľko desiatok tisíc korún.

Podľa výpovede nezávislého svedka vraj skupina okolo desiatich maskovaných ľudí rýchlo prišla k autu, prevrátila ho a utekala rýchlo preč za roh, kde následne na troch autách ušli z miesta činu. Motív, metodika trestného činu ako aj jeho prevedenie pasuje na kriminálnu a poloteroristickú Antifu, o čom je presvedčená aj obeť Ivan Sýkora.

prevrátené auto

Slovenská pospolitosť udalosť komentuje slovami: „Hoci išlo len o šport a sociálnu pomoc, ani tentoraz nenechali nikoho na pochybách, že skutočnými extrémistami, ohrozujúcimi našu spoločnosť sú práve oni, skrývajúci sa za masku humanity, demokracie a tolerancie. A tak namiesto hesla športom proti násiliu, razia cestu novému heslu: násilím proti športu!“

Ako nebýva zvykom, napr. TV JOJ o celom incidente informovala vcelku objektívne.

Hoci polícia disponuje opismi áut a tiež približnými databázami aktivistov z Antify, ťažko od nej čakať, že takýto jednoduchý prípad rozlúskne. Chýba jej k tomu politická motivácia zhora.

Zábava