Rabbi DahanNámestník izraelského ministra pre náboženské veci a bývalý generálny riaditeľ rabínskych súdov rabín Eli Ben Dahan, ktorý je súčasne členom izraelskej pravicovej strany Habayit Hayehudi (Židovský domov) a koaličného kabinetu Bejnamina Netanyahua, vyhlásil, že aj homosexuálni Židia majú „cennejšiu dušu“ ako Nežidia.

Dahan v interview s izraelským denníkom Maariv vyjadril postoj jeho strany voči homomanželstvám v Izraeli. Podľa Dahana, „manželstvá osôb rovnakého pohlavia sú zakázané rovnako ako manželstvá medzi Židmi a Nežidmi“ a že „i homosexuálni Židia majú „cennejšiu dušu“ ako Nežidia – či už gayovia alebo heterosexuáli.“

Denník Maariv citoval Dahana, ktorý tvrdí, že „aj keď [majú nežidia nižšiu dušu], postavil by sa proti každému druhu homosexuálneho manželstva, rovnako ako by oponoval zväzkom medzi Židom s Nežidom“. Tiež povedal, že jeho odpor voči homosexuálnym manželstvám „vyplýva z jeho oddanosti k židovskej podstate Izraelu. Mojím cieľom je zachovať tento štát židovským,“ vyjadril sa.

Dahan je v súčasnosti členom zákonodárneho orgánu Knesset a námestník ministerstva pre náboženské veci. Generálnym riaditeľom rabínskeho súdneho systému sa stal v roku 1989 a na tomto poste ostal 21 rokov. V auguste 2013 Dahan označil Palestíncov za „zvieratá, ktoré si nezaslúžia žiť“.

Predstavte si, že by ktorýkoľvek európsky, arabský alebo africký politik vyhlásil, že Židia majú „nižšiu dušu“ ako Nežidia a že homosexuálne manželstvá by mali byť postavené mimo zákon rovnako ako manželstvá medzi Židmi a Nežidmi.

Vlna rozhorčenia, ktorá by sa ozývala naprieč celým židovským svetom prostredníctvom médií za pomoci západných vlád a finančných mocností by dopadla na daného politika a jeho krajinu s ťažkými dôsledkami. Takýto politik by bez najmenších pochýb skončil na jednom zo zoznamov „sledovaných osôb“ a „nenávistných organizácií“, ktoré zostavujú rôzne židovské organizácie.

Nimi ovládané médiá by totiž o tomto „zlom rasizme“ a „antisemitizme“ viedli neúnavnú kampaň na medzinárodnej úrovni, ktorou by celý svet vyzývali k odsúdeniu takejto osoby alebo krajiny.

Napriek tomu môžu poprední židovskí rasisti znova a znova vyslovovať najpoburujúcejšie vyhlásenia na adresu Nežidov a názory zrovnávajúce Nežidov so zvieratami a nižšími formami života – o čom, samozrejme, masmédiá, v ktorých majú Židia neúmerné zastúpenie, mlčia. Najnenávistnejšie rasistické vyjadrenia často zaznievajú práve zo židovských radov, ich kritika alebo čo i len zmienka o nich však nezaznieva ani zo strany židovských organizácií, inak veľmi citlivých na „všetky prejavy netolerancie“.

Ide o starý známy príbeh: jeden meter pre židovských extrémistov, iný meter pre Nežidov.

Zábava