Punkerské sockyMoje meno je Milan, mám 16 rokov a bývam v Púchove. I keď naše mesto patrí medzi tie rozlohou menšie, mám ho veľmi rád. Mám tu rodinu a veľa priateľov, ktorí sú mi vzácni a veľa pre mňa znamenajú. V tomto článku však vôbec nechcem opisovať to, čo sa mi v našom meste páči, ale práve naopak, chcem v ňom vyjadriť svoje znepokojenie.

Všimol som si, že v poslednom čase sa v našom meste čoraz viac začali robiť takzvané „punkové koncerty“, ktoré sa stali obľúbeným miestom aj mojich spolužiakov a rovesníkov. I keď sám nemám nič proti punkovej móde a jej výstrednému štýlu obliekania, posledný takýto koncert, ktorý sa odohral v sobotu 26. 12. 2009 v našom meste, ma jednoznačne utvrdil, že ide o primitívny a asociálny spôsob zábavy.

Už poobede sa po Púchove pohybovalo plno priblblých asociálnych mladých ľudí pod vplyvom alkoholu, ktorí kade chodili, tak robili neporiadok. Ak im niečo stálo v ceste, tak do toho kopli a rozbili to, pričom po okolitých ľuďoch vykrikovali rôzne urážky a vulgarizmy. Všimol som si tiež, že týmto výstredne oblečeným mladým ľuďom rovnako vôbec nerobilo problémy močenie na verejnosti.

Moje znechutenie nad týmito ľuďmi sa ale znásobilo na druhý deň, keď som prechádzal okolo miesta koncertu. Všade po zemi bolo plno plastových pohárov, porozbíjaných fliaš od alkoholu a iného bordelu. Najviac ma ale zarazili posprejované steny a porozbíjané lavičky.

Tak to sú tí tolerantní ľudia, ktorí sa tak často vyhlasujú za bojovníkov proti násiliu, fašizmu a rasizmu? To sú tí, ktorí chcú budovať lepší svet?

Určite nie! My nepotrebujeme, aby nám takáto banda asociálov ničila naše mesto a hodnoty! Ako najmladší člen miestneho odboru Matice Slovenskej v Púchove dúfam, že na Slovensko nikdy nepríde čas, keď sa kvôli takýmto ľuďom budeme musieť báť o svoje zdravie a majetky.

Na záver môjho článku by som chcel tejto romantickej ľavicovej mládeži ešte odkázať: nenechajte sa viac manipulovať televíziou a nehľadajte zbytočne nepriateľov medzi vlastencami. Otvorte si oči a zistíte, že svet bude lepší, keď začnete v prvom rade meniť samých seba!

Zábava