Extrémizmus

Ľavicoví extrémistiHoci ľavicoví extrémisti v Nemecku majú na svedomí viac násilnej trestnej činnosti a niekoľkonásobne viac organizovaných príslušníkov ako ich pravicové náprotivky, príslušné ministerstvo ruší všetky programy na boj s ľavicovým extrémizmom a zvyšuje vynaložené prostriedky na boj s pravicovými extrémistami. Považuje vôbec v krajine vládnuci systém radikálnych ľavičiarov za hrozbu?

Rabbi DahanNámestník izraelského ministra pre náboženské veci a bývalý generálny riaditeľ rabínskych súdov rabín Eli Ben Dahan, ktorý je súčasne členom izraelskej pravicovej strany Habayit Hayehudi (Židovský domov) a koaličného kabinetu Bejnamina Netanyahua, vyhlásil, že aj homosexuálni Židia majú „cennejšiu dušu“ ako Nežidia.

Drážďany 2014Nemecký denník Die Bild informuje o najnovšej akcii nemeckej pobočky medzinárodnej feministickej organizácie FEMEN. Pri príležitosti „antifašistickej“ blokády spomienkového pochodu nemeckých nacionalistov na obete spojeneckého bombardovania Drážďan z polovice februára roku 1945 zverejnili fotografiu, na ktorej dve sympatizantky organizácie FEMEN oslavovali maršala britského letectva Arthura Harrisa, ktorý tieto bombové útoky nariadil.

Lucia KollárováÚstredný zväz židovských náboženských obcí (ÚZŽNO) v Slovenskej republike patrí medzi organizácie, ktoré s veľkou obľubou a veľmi často glosujú spoločenský život na Slovensku, hoci aj pri témach, ktoré sa židovstva netýkajú. Aj z tohto dôvodu je osoba hovorcu ÚZŽNO relatívne všeobecne známa. Preto nepochybne viacerí postrehli, že pred časom došlo na tomto poste k zmene, skúseného a dlhoročného hovorcu Jaroslava Franeka nahradila o pár desaťročí mladšia Lucia Kollárová. Ukazuje sa však, že to pre ÚZŽNO nemusela byť najrozumnejšia personálna voľba.

FEMEN v katedrálePrebiehajúce spoločenské zmeny vo svete okolo nás možno pociťovať takmer v každom ohľade. Sviatky Božieho narodenia, žiaľ, nie sú výnimkou. Už po minulé roky sme krútiac hlavami čítali v správach, že v Bruseli z dôvodu nepohoršovania moslimov nepostavili na námestí vianočný stromček, alebo, že v tom či onom americkom meste neradno používať slovo „Vianoce“, lebo sa to môže dotknúť od židov cez budhistov až po sekulárnych humanistov (ani ja neviem, čo to znamená). Zdá sa však, že tento rok začalo konečne „prituhovať“.

Židia vtedy a dnesPríslušníci židovského národa sú v európskych a severoamerických krajinách známi ako najväčší zástancovia a propagátori prisťahovalectva z tretieho sveta, multikulturalizmu a všakovakých liberálnych politík. Takmer s každou iniciatívou proti „rasizmu“ a za zvýšenie počtu imigrantov sú spojené hebrejské osobnosti či kapitál. Sionistická židovka Barbara Lerner Spectre, zakladateľka Európskeho inštitútu židovských štúdií vo Švédsku, to vyjadrila azda najvýstižnejšie: „Európa sa ešte nenaučila ako byť multikultúrna. My [Židia] budeme pri zrode tejto transformácie, ktorá musí nastať. Európa sa už nebude skladať z monolitických spoločností, ako to bolo v minulom storočí. Židia budú v centre tejto zmeny. Bude to veľká transformácia, ktorú bude musieť Európa podstúpiť. Oni teraz prechádzajú do multikultúrneho stavu a Židia budú nenávidení kvôli ich vedúcej roli.

V piatok 9. 3. navštívili mládežníci z o. z. Nové slobodné Slovensko Ekocentrum Sosna v Družstevnej pri Hornáde. Ekocentrum Sosna má podľa svojich zakladateľov slúžiť ako „funkčná ukážka ekologickej, zdravej, estetickej, nízkoenergetickej a nízkorozpočtovej budovy s prírodnou záhradou“ – a tak sa budúce hlavy tradičných slovenských rodín aj so svojimi polovičkami chceli nechať inšpirovať ako bývať ekologickejšie.

Punkerské sockyMoje meno je Milan, mám 16 rokov a bývam v Púchove. I keď naše mesto patrí medzi tie rozlohou menšie, mám ho veľmi rád. Mám tu rodinu a veľa priateľov, ktorí sú mi vzácni a veľa pre mňa znamenajú. V tomto článku však vôbec nechcem opisovať to, čo sa mi v našom meste páči, ale práve naopak, chcem v ňom vyjadriť svoje znepokojenie.

Do druhého čítania v Národnej rade SR postúpila kontroverzná novela trestného zákona, ktorá ešte viac obmedzuje slobodu občanov pod zámienkou „boja proti extrémizmu“. Okrem iného sa snaží zavádzať nové definície, ktoré majú uľahčiť trestanie extrémizmu, či navrhuje sprísnenie trestov pre „popieračov holokaustu“. Najvážnejší zásah do slobody občanov však predstavuje absurdne koncipovaný trestný čin „prechovávania extrémistických materiálov“, ktorý možno zneužiť doslova proti komukoľvek. Celkovo je tento návrh zákona koncipovaný tak nešikovne, že sa nepozdáva nielen pravici, ale ani ľavici – obávajú sa ho totiž aj živly živiace sa lovom údajných extrémistov.

7. novembra sa v bratislavskom Subclube uskutoční akcia s názvom „Antifašistický happening“. O tom, že Daniela Tupého pred tromi rokmi niekto zabil, je známe. Hypotéza, že to spravili neonacisti, sme od začiatku búrali ako málo pravdepodobný variant. Za posledný rok vyšetrovanie konečne postúpilo a sú aj údajní podozriví. Má ísť o ľudí z podsvetia. Nielen Ľudia proti rasizmu kazili vyšetrovanie – tým, že na dva roky odklonili živeným mýtom verejnú, politickú a aj mienku vyšetrovateľov, spôsobili, že nie je úplne isté či sa vraha a jeho spoluvrahov podarí odsúdiť.

prevrátené autoTúto sobotu 27. septembra sa v Trnávke uskutočnil benefičný futbalový turnaj, ktorý organizovali tvorkyne webu Hlavu Hore. Výťažok mal byť použitý na materskú školu pre sociálne slabšie slovenské rodiny. Jedným zo súťažiacich futbalových mužstiev bol aj tím Slovenskej pospolitosti.

Okolo obeda však počas prestávky našli červený Volkswagen Golf prevrátený na bok. Auto patrí vodcovi Slovenskej pospolitosti Ivanovi Sýkorovi. Spôsobená škoda predstavuje niekoľko desiatok tisíc korún.

Spomienka na Daniela Tupého

Spomienka na Daniela Tupého; zdroj: slovakradio.sk

Po vyše dvoch rokoch polícia obvinila ľudí z vraždy Daniela Tupého. Z vraždy je obvinený Richard H. Z ublíženia na zdraví sú obvinení ďalší traja muži – Ján S., Dávid V. a dnes už mŕtvy mladík známy pod prezývkou Grco. Všetci z Bratislavy. Na prekvapenie ľudí zmanipulovaných propagandou však nejde o „neonacistov“, ale o „mafiánov“ – podľa ministra vnútra Kaliňáka vzhľadom na ich minulosť patria obvinení do skupiny tzv. záujmových osôb.

Občianska iniciatíva Ľudia proti rasizmu vznikla neformálne v roku 1997, keď sa snažila na seba upozorniť vydaním infolistov o problematike rasizmu a prvou kampaňou. Neskôr činnosť pokračovala monitoringom aktivít „neonacistov“ a vyústila do podania podnetu na trestné stíhanie vydavateľov fašistických a rasistických tlačovín, ktorý vypracovala na Generálnu prokuratúru advokátska kancelária Jána Hrubalu.

Ľudia proti rasizmu (logo)Nedávno som sa dostal k publikácii vydanej organizáciou „Ľudia proti rasizmu“. Jej názov je vcelku krkolomný: „Slovenský a európsky rozmer antidiskriminačnej politiky : zvyšovanie informovanosti o antidiskriminačnej politike EÚ“ (Bratislava, november 2004, Ľudia proti rasizmu). Publikácia sa vyznačuje veľkým počtom gramatických, ale aj obsahových, chýb.

Zábava