ilegálni imigranti, ilustračný obrázok

Pomaly sa blíži koniec roka a bude čas na štatistické bilancovanie, aké počty cudzincov do Európy natiekli počas roka 2015. Jeden milión sú tie nižšie odhady. Podľa riaditeľa migračného úradu Bernarda Priecela je to iba začiatok.

Ako to ovplyvní tvár Európy?

Západná Európa už v súčasnosti má príliš veľa miliónov cudzincov z tretích krajín na to, aby si bez výrazných zmien bola schopná uchovať svoj kedysi národný a kultúrny charakter. Škôlky vo väčších mestách, kde sa často farebné deti blížia k polovici, sú jasným ukazovateľom toho, ako bude západná Európa vyzerať o 20 a 50 rokov. Súčasná imigračná kríza tento proces bude iba urýchľovať. U nás je podobná situácia s Rómami.

Zákony Západu sú iba nevymožiteľným výsmechom

Samotný vstup, akým prišli cudzinci do Európy, naznačuje, že ide viac o votrelcov ako o imigrantov alebo nebodaj utečencov.

Ak niekto prejde nelegálne hranice Európskej únie, má na území EÚ nelegálny pobyt. Má vtedy dve možnosti: buď ihneď požiada o azyl a začne sa jeho azylový proces, alebo jeho pobyt je naďalej nelegálny – čiže ide o votrelca, ktorého treba okamžite vyhostiť. Títo cudzinci si však diktujú, kam by mali ísť.

A štáty EÚ ich nechávajú prúdiť smerom, akým si zmyslia.

V zúfalstve a panike si EÚ zmyslela, že bude migrujúcim osobám odoberať aspoň odtlačky prstov, aby o nich bol ako-taký prehľad, avšak toto migrujúce osoby nemajú problém odmietnuť. Čo vtedy?

Ak niekto odmieta dať svoje odtlačky, môže byť hľadaný terorista alebo vrah.

EÚ by takých ľudí mohla v momente vyhostiť, mohla by ich zavrieť o smäde a hlade, kým nezačnú spolupracovať. Alebo, čo je najjednoduchšie, vynútiť si spoluprácu prostredníctvom silových zložiek.

Problém? Pre zdravú spoločnosť trivialita, pre zanikajúcu civilizáciu takmer neriešiteľná záležitosť.

Ďalší problém sú však zamietnuté žiadosti. Podľa údajov Eurostatu za rok 2013 už bolo rozhodnutie o návrate vydané 425 tisíc osobám, ale EÚ z nich opustilo len 167 tisíc.

Takmer dve tretiny tých, ktorým bola zamietnutá žiadosť o azyl ako neopodstatnená, sa veselo ďalej motajú po Európe. Aj napriek tomu, že úrady o svojich občanoch i neobčanoch vedia strašne veľa, aj napriek všetkým tým sledovacím technológiám si zanikajúca civilizácia nevie dať rady so stá tisícami ľudí, ktorí tu nemajú čo hľadať.

Fakticky ktokoľvek, kto do EÚ vtrhne, hoci i ilegálne, má viac ako 50-percentnú šancu, že tu aj ostane. Cudzinci si s EÚ robia, čo chcú. Azylový zákon, resp. akýkoľvek zákon je pre nich iba zdrap.

Európska kultúra je bezcennosť

Jeden z hmatateľných prejavov, ktorý ukazuje úctu imigrantov k európskej či kresťanskej kultúre, predstavuje nedávne stanovanie na pravoslávnom cintoríne na chorvátsko-srbských hraniciach, kde imigranti spali, mali rozrobený oheň a zanechali po sebe pre nich typickú špinu a neporiadok.

Čo môžeme ďalej čakať?

Tieto davy svojím vstupom naznačili, čo od nich môžeme čakať. Absolútna ignorancia voči kultúre či zákonom hostiteľa. A to sú v pozícii bezbrannej menšiny. Je úplne jasné, ako sa ich správanie bude vyvíjať, keď budú posilnení vo vlastných komunitách.

Nárast kriminality, lúpeží a znásilnení, pričom akákoľvek snaha o kritiku bude označovaná za rasizmus a diskrimináciu. K tomu sa nájde dosť domácich pomätencov, ktorí budú stáť na ich strane. Zanikajúca civilizácia za svoju hlúposť a slabosť si však musí prejsť peklom.

Z pekla treba vystúpiť

Ukazuje sa, že krajiny Vyšehradskej štvorky, čiže Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko, ale tiež vo všeobecnosti štáty bývalého východného bloku, čiže aj Lotyšsko, Litva, Rumunsko atď. majú v celej veci oveľa zdravšie postoje.

Akonáhle to začne byť neúnosné, z EÚ by sme mali všetci vystúpiť a rozvíjať spoluprácu vlastnú postavenú na národných suverenitách. Ak sa necháme politicky úplne zlomiť Západom, skončíme s nimi na rovnakom smetisku dejín.

Zábava