Utečenecká bárkaEurópsky parlament prijal v stredu rezolúciu, ktorá žiada prijatie okamžitých opatrení na záchranu životov utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy cez Stredozemné more. Reaguje tak na tragédiu lodí s utečencami, pri ktorých stovky z nich zahynuli. Toto uznesenie okrem iného požaduje vypracovanie záväzných kvót zo strany Európskej komisie na rozdelenie žiadateľov o azyl medzi všetky členské štáty. Máme sa na Slovensku „tešiť“ na prídelové kvóty afrických azylantov?

Za toto uznesenie hlasovala väčšina slovenských europoslancov. Avšak aby sa tento návrh stal naozaj záväzným, musí ešte prebehnúť celý legislatívny proces. Teraz je na ťahu Európska komisia, ktorá by mala vypracovať príslušný legislatívny návrh. Túto vec budeme ďalej sledovať.

Zavedenie týchto „rozptylových“ kvót pre žiadateľov o azyl, ktorí prúdia k európskym brehom v stále väčších počtoch, je dlhodobým cieľom jednak južných krajín EÚ, ako napr. Taliansko a Španielsko, ktoré z geografického hľadiska predstavujú cieľové krajiny pre masy utečencov z Afriky, a jednak bohatších krajín EÚ, ktoré sú pre utečencov mimoriadne lákavé pre svoje štedré sociálne systémy. Napríklad v Nemecku narástol počet žiadateľov o azyl oproti minulému roku o takmer 200 %. Desaťtisíce utečencov sa do EÚ snažia dostať aj z Kosova.

Európska únia sa snaží rozšíriť princíp privatizácie ziskov a socializácie strát, známy z riešenia bankových kríz, aj na iné spoločenské sféry. Prečo také Nemecko nechce radšej zdielať so zvyškom EÚ svoj sociálny systém namiesto žiadateľov o azyl? Je len smutné, že väčšina slovenských europoslancov, zrejme poháňaná vlastným pätolizačstvom, hlasovala za toto uznesenie, ktoré je v priamom rozpore so záujmami Slovenska.

Slovensko a ani Európa totiž žiadne masy utečencov z Afriky, Kosova, Blízkeho východu a ani odinakadiaľ nepotrebuje. Ako správne poznamenal Juraj Poláček z portálu Medzičas, krajiny Európskej únie by mali „stimulovať zakladanie tradičných viacdetných rodín pôvodnej populácie“. To je ten, masmédiami tak očierňovaný, princíp obnovy rodiny a vzkriesenia národa.

Toho však európski mocipáni nie sú schopní, pretože im nejde o blaho európskych národov, ale o globalistické záujmy. Ich úmyselná neschopnosť sa ukazuje aj pri snahách riešiť roky trvajúci prílev utečencov cez Stredozemné more, ktorý stále iba graduje. Ak by EÚ už dávno vyslala jednoznačný signál, že každú loď s nelegálnymi utečencami otočí a po vysadení jej osadenstva v Afrike potopí, tento problém by zanikol raz-dva.

EÚ tiež nedokáže pomenovať pôvodcu tejto utečeneckej krízy: americkú zahraničnú a imperiálnu politiku. Nie náhodou prúdia utečenci k brehom južnej Európy cez Lýbiu, ktorú práve USA uvrhli do neriešiteľného chaosu.

Dnes tak stojíme pred stále reálnejšou hrozbou, že masy neeurópskych prisťahovalcov/azylantov začnú prichádzať aj na Slovensko. Popri státisícoch rómskych spoluobčanov tu možno čoskoro budú aj moslimské zatiaľ-menšiny. Európska únia už na tom pracuje. Ak ste spokojní, prosím, ale ak nie, odpor sa stáva každým dňom nevyhnutnejším.

Zábava