František ŠebejFrantišek Šebej, ktorý vystriedal za svoj hviezdny život toľko politických strán, že by mohol byť skôr ich účtovným audítorom než politikom, rád vysiela do sveta, žiaľ, iba v slovenčine, rôzne morálne apely. Naposledy svoju rozprávkovú tvár, á la zostarnutý Ratatouille, otrčil na YouTube kanál Most-Híd TV.

Vo videu varuje, že Európa sa stáva kvôli Rusku nebezpečným miestom, a preto apeluje, aby ľudia volili v eurovoľbách tie strany, ktoré sú za integráciu, namiesto tých, ktoré chcú „úniu rozmontovať“.

Doslova hovorí, že nebezpečenstvu z Ruska „sa dá čeliť, len keď bude Európa koherentná, spojená, keď tu bude silne pokope držiace spojenectvo štátov, ktoré vyznávajú rovnaký hodnotový systém a ktoré si vedia vzájomne pomôcť, ktoré si vedia garantovať svoju bezpečnosť navzájom.“

Sú to naivné predstavy. História nás úplne jasne učí, že západoeurópske štáty nikdy nekrvácali za bezpečnosť slovanských národov. Iba hlupák by mohol čakať v budúcnosti opak. Ak niekedy umrie na Ukrajine vojak štátov NATO, bude to za ukrajinský trh, nie za ukrajinský ľud.

Zároveň nám výsledky súťaže Eurovízia jasne naznačili, čo to tie spoločné hodnoty Únie sú. Vyhralo to rakúske čosi so ženskými krivkami tela, dlhými vlasmi a hustou bradou.

V starovekom Grécku mali svojich Kentaurov s ľudským trupom ku konskému telu, no odteraz má Európska únia akoby svojho vlastného mytologického hybrida: Conchit Wurst: ženské telo s mužskou bradou.

Rakúsky prezident zablahoželal Conchit Wurst osobne, ruský nacionalista Vladimir Žirinovskij vyhlásil, že je to koniec Európy: „Už nemajú ženy a mužov, ale namiesto toho toto.“

Toto sú naozaj spoločné hodnoty Únie proti Rusku. Či ranu z milosti dajú moslimovia, pravoslávne Rusko alebo iba prírodná katastrofa, je takmer jedno.

Zábava