Autobus Afrika plný imigrantovJe málo vecí, v ktorých pri porovnávaní s ostatnými členmi EÚ Slovensko vykazuje extrémne správanie, a zároveň môžeme byť na to hrdí. Takou drobnosťou je neuznanie Kosova, no pozvanie „prezidentky“ na aktuálny sumit je znakom toho, že aj tu sú z princípov topiace sa ľady.

Ale takou podstatnou črtou je naša imigrantská politika. Pri udeľovaní azylu dosahuje Slovensko dlhodobo veľmi nízke hodnoty. Aspoň tu dokážu naši politici zreflektovať dopady toho, že kedysi boli na naše územie vpustení „veštiaci Egypťania“ a výsledkom je, že sa s nimi trápime stále viac.

Ako však nedávno europoslanec za SNS Jaroslav Paška informoval TASR, Európsky parlament včera schválil zákonné opatrenia, ktoré vedú k vytvoreniu spoločného európskeho azylového systému.

Paška tvrdí, že sa tak deje aj v dôsledku toho, že južné štáty EÚ, ako Taliansko, Španielsko či Malta, nezvládajú masový prílev migrantov zo severnej Afriky. Majú preto záujem o ich presun dovnútra Európy, do krajín menej zaťaženým fenoménom prisťahovalectva.

Podľa Pašku by sa mohlo stať, že imigranti, ktorí sa vylodia v Taliansku, budú na základe kvót posielaní do vnútrozemia únie.

Tento dokument odkonzultovala Rada ministrov EÚ, vrátane toho slovenského.

Ide o dosť veľkú hrozbu, lebo to pripomína americký vtip:
– Prečo má Alabama černochov a Kalifornia zemetrasenia?
– Kalifornia si vyberala ako prvá.

Imigranti z Afriky totiž prinášajú so sebou až neželane často choroby, nekvalifikovanosť, kriminalitu, znásilnenia, a zoznam svojich „pozitív“ zakončujú masovou nezamestnanosťou a vysokou natalitou. Aby náhodou sociálne systémy vyspelých európskych štátov nemuseli byť považované za prežitok.

Je to veľmi chorý fenomén veľmi chorého útvaru – Európskej únie. Namiesto toho, aby členské štáty posmelili svojich južných kolegov k silnej defenzíve voči imigrantom a zastavili ich príchod, tak sa nechajú nahovoriť k tomu, aby sme sa otvárali rovnako a podľa akýchsi nezmyselných kritérií.

Namiesto toho, aby problém spoločne riešili a ho zlikvidovali, oni ho v trende so sociálnymi sieťami budú spoločne zdieľať. Avšak mohli by to robiť vo svojich obývačkách a zo svojich peňazí, inak si takíto politici zaslúžia „ban“ a nie „like“.

Zábava