ilustračný obrázokJe málo vecí, v ktorých pri porovnávaní s ostatnými členmi EÚ Slovensko vykazuje netypické správanie, a zároveň môžeme byť na to hrdí. Takou drobnosťou je neuznanie Kosova, no pozvanie „prezidentky“ na aktuálny sumit je znakom toho, že aj tu sú z princípov topiace sa ľady.

Ale takou podstatnou črtou je naša azylová politika. Pri udeľovaní azylu dosahuje Slovensko dlhodobo veľmi nízke čísla.

Ako však nedávno europoslanec za SNS Jaroslav Paška informoval TASR, Európsky parlament včera schválil zákonné opatrenia, ktoré vedú k vytvoreniu spoločného európskeho azylového systému.

Paška tvrdí, že sa tak deje aj v dôsledku toho, že južné štáty EÚ, ako Taliansko, Španielsko či Malta, nezvládajú masový prílev migrantov zo severnej Afriky. Majú preto záujem o ich presun dovnútra Európy, do krajín menej zaťaženým fenoménom prisťahovalectva.

Podľa Pašku by sa mohlo stať, že imigranti, ktorí sa vylodia v Taliansku, budú na základe kvót posielaní do vnútrozemia únie.

Tento dokument odkonzultovala Rada ministrov EÚ, vrátane toho slovenského.

Ide o dosť vážnu vec i hrozbu. Imigranti z Afriky totiž prinášajú so sebou až neželane často choroby, nekvalifikovanosť, kriminalitu, znásilnenia, a zoznam svojich „obohatení“ zakončujú vyššou nezamestnanosťou a vyššou natalitou.

Namiesto toho, aby členské štáty posmelili svojich južných kolegov k silnej defenzíve voči imigrantom a zastavili ich príchod, prípadne ich hneď vracali do krajiny pôvodu, tak sa nechajú nahovoriť k tomu, aby sme sa otvárali rovnako a podľa akýchsi nezmyselných kvót.

Je to veľmi chorý fenomén zo strany EÚ. Majme sa na pozore.

Zábava