Ján SlotaPopri ekonomických kauzách okolo SNS vznikajú aj morálne kauzy okolo jej predsedu Jána Slotu. Ten podľa služobného hlásenia policajtky ju mal niekoľkokrát vulgárne označovať za vaginálny otvor. Detaily jej hlásenia priniesol denník SME (pozri dole).

Celý incident začal tak, že policajtka z Úradu na ochranu ústavných činiteľov nechcela pustiť šoféra predsedu SNS Jána Slotu do garáže Národnej rady SR, pretože nemal príslušné povolenie a neviezol ani žiadneho poslanca. Postupovala podľa zákona. „Intervenovať“ musel teda samotný Slota.

Slota však odmieta, že by policajtke vulgárne vynadal. Keďže videozáznam, ktorý sa navyše odmieta zverejniť, neobsahuje zvukovú stopu, ide o slovo proti slovu.

Médiá však celý incident berú ako hotovú vec. Citujú z výpovede policajtky a vyvodzujú rozsiahle závery. Vôbec nedávajú do súvisu, že z pohľadu dôkazu ide o vágnu vec. Všetko to stojí na povesti, ktorú okolo Slotu médiá vybudovali a málokto pochybuje, že Slota by to neurobil. Keďže v skutočnosti Slota nie je žiadne neviniatko.

Napr. majiteľ bratislavskej reštaurácie Slovak Pub Alojz Hlina dal nad svoj podnik tabuľu s nápisom: „Nikto v súčasnosti neškodí našej krajine viac ako Ján Slota.“ Za najväčší prehrešok Slotu považuje „najväčšiu krádež v histórii Slovenska“, konkrétne, že „ukradol tému Slovenska a slovenskosti.“

Podľa neho sa následne majú ľudia so slovenskosťou problém stotožniť a sa k nej prihlásiť, aby neboli „spodobovaní s niečím tak obludným ako v súčasnosti predvádza Slota“. S tým sa dá, žiaľ, iba súhlasiť.

Matúš Kostolný zo SME nazval svoj komentár „S...“, ktorý začína „Ty S..., je pomaly rovnakou nadávkou ako p...“ Za S... dosádza Slotu a SMER-SD, ktorý Slotove prehrešky toleruje a pokračuje: „F..., S... a M... vrátili za tri roky do obyčajného života nacionalizmus, agresívnosť a prízemnosť. A teraz nejde len o riešenie prípadu Hedvigy Malinovej, zásah na futbale v Dunajskej Strede, mučenie chlapcov na košickej policajnej stanici či alkoholické extempore v garážach parlamentu.“

Zaujímavé, že Kostolný vymenováva udalosti, z ktorých viaceré iba prácou mediálnej demagógie nabrali na relativizme. Kde sa napríklad vrátil do obyčajného života nacionalizmus, už Kostolný nerozvádza. Takisto nerozvádza, že agresiou tento politický systém zakročuje najmä proti národovcom.

Takže nápis nad dverami Slovak Pubu by bol oveľa výstižnejší, keby spomenul aj škodlivosť slovensky píšuceho mainstreamu, keďže komentáre podobného demagogického typu priniesli snáď všetky väčšie médiá.

Čo sa Slotu týka, nemienim sa ho akokoľvek zastávať. Sám priznal, že policajtke „iba rázne povedal“, aby jeho šoféra pustila. Čo je amorálne samo o sebe, keďže pochybil Slotov šofér a nie policajtka, ktorá si zodpovedne plnila svoju povinnosť a to ochranu aj Jána Slotu.

Okrem toho Slota dokazuje svoju prízemnosť, keď odkáže novinárovi, aby si kúpil kvalitnejší oblek. Takisto označiť novinárku za „hlúpu sliepočku“ by bolo prípustnejšie, keby ju nachytal na hlúposti a nie keď ona jeho nachytá na klamstve.

S takýmto arogantným vystupovaním sa Slota nemôže čudovať, že verejnosť aj napriek viditeľnej demagógii médií odsúdi vždy jeho.

Príloha, zdroj SME

Zábava