Bol piatok večer, keď som po dlhom čase sedel s kamarátom v krčme na severe Petržalky – mestskej časti Bratislava. Zrazu prišlo niekoľko policajtov a vyzvali k ukázaniu dokladov totožnosti. Už unavený z neustáleho legitimovania som doklad nevytiahol, ale čakal som, kým ma policajti vyzvú osobne. Neurobili tak a odišli preč. Neskôr som sa dozvedel, že tesne pred tým neďaleko nás vyhasol život mladého študenta zo Žiliny.

Keď som od známych počul, že daná vražda je spájaná s „neonacizmom“, už som vedel, že je zle. Naštudoval som si správy a dozvedel sa, že najprv sa hovorilo o „neonacizme“ s predponou „údajne“, neskôr braté ako samozrejmosť, pričom polícia to doteraz nemá potvrdené. Štvavá mediálna kampaň v poslednej dobe zameraná na diskreditáciu národného hnutia, ktoré demagogickým zahmlievaním malo byť v konečnej fáze výplachu vnímané ako neonacistické, sa mierne vydarila. Policajný teror, protizákonný a nedemokratický postup represívnych zložiek pred jedenástimi dňami v Modre spôsobil, že mnohí ľudia si pomaly ale isto začali otvárať oči a tento sprznený obraz prestávali prijímať.

Tragická udalosť uskutočnená v piatkový večer bola iskrou pre mediálny výbuch s brizanciou zasahujúcou práve národné hnutie. Nedivil by som sa, keby titulky týchto extrémistických pamfletov ako SME, Pravda, Nový čas, Plus7dní a ďalšie niesli také slová ako: Kotleba a Novotný zabili študenta pre dlhšie vlasy ap.

Organizácia s komickým názvom (vzhľadom k jej činnosti) Ľudia proti rasizmu nespí a organizuje na dnešný deň pochod tolerancie „proti fašizmu a antisemitizmu“, čo sú ich označenia pre národné hnutia, ktoré chcú, aby príslušníci štátotvorného národa aj ozaj stáli na čele vlády a slúžili svojmu národu a nie všetkému ostatnému. Prečo pochod tolerancie neorganizovali ĽPR aj pri zavraždení Braňa Slamku občanom cigánskeho pôvodu, nech si odpovie každý sám. Prečo sú silné rasové nepokoje s množstvom materiálnych aj ľudských obetí v Amerike, v Británii a najnovšie vo Francúzsku, vám Ľudia proti rasizmu asi nezodpovedajú, ale určite vám odporučia budovať multikulturálnu krajinu, hoci v tom zhone vás zabudnú upozorniť na to, že takéto krajiny nakoniec horia a vy budete v tom ohni.

Tento odporný čin – vraždu Daniela Tupého – treba odsúdiť. Rodine mladého Daniela môžem len vyjadriť úprimnú sústrasť umocnenú zneužitím celého prípadu. Daniel, odpočívaj v pokoji.

Zábava