Tento september sa bude na Slovensku niesť v znamení ľudových zhromaždení. Už zajtra o 15:00 má byť na Trojičnom námestí v Trnave protest proti príchodu imigrantov na Slovensko, na ktorý má nadviazať protestná jazda do Gabčíkova na podporu miestnych obyvateľov a výsledkov ich referenda. Okolo polovice septembra sa pripravuje blokáda amerického konvoja a 20. septembra bude v hlavnom meste Národný pochod za život. 12. septembra má byť navyše ďalší protest proti islamizácii v Bratislave.

Jeho organizátori chcú nadviazať na úspešnú demonštráciu z 20. júna tohto roku, na ktorej sa zúčastnilo približne osem tisíc ľudí. Tentokrát sa zameranie protestu rozšíri a účastníci sa zhromaždia pod heslom Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA. Na sociálnej sieti Facebook zatiaľ účasť prisľúbilo približne 1 500 ľudí a prísť by mali aj hostia z Čiech, Belgicka, Srbska, Rakúska a Poľska.

Jednou z požiadaviek bude vystúpenie Slovenskej republiky z NATO a jej vyhlásenie za neutrálny štát po boku Švajčiarska, Rakúska či Švédska. Organizátori takisto požadujú sfunkčnenie inštitútu referenda na celoštátnej a aj miestnej úrovni. Jeho výsledky majú byť záväzné aj pre najvyššie orgány štátu. Tretím bodom je odmietnutie umiestňovania imigrantov na slovenské územie a pokračovanie v prísnej azylovej politike.

Zhromaždenie začne o 15:00 na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave. Organizačný tím vedie, rovnako ako 20. júna, Lukáš Kopáč.

Imigrácia je posledné týždne témou číslo jedna prakticky v celej Európe. Problémy, ktoré so sebou prináša nedôsledná imigračná politika viacerých európskych štátov, sú stále viac a viac neúnosné.

Práve dnes Talianskom otriasa hrozná lúpežná vražda dvoch dôchodcov Vincenza Solana (68) a jeho španielskej manželky Mercedes Ibanezovej (70) v ich vlastnom dome na Sicílii. Páchateľom mal byť 18-ročný imigrant z Pobrežia Slonoviny Mamadou Kamara, ktorý sa na územie Talianska dostal nelegálne z Lýbie a požiadal tam o azyl. Medzitým ho zadržala polícia.

Ak so súčasnou imigračnou politikou európskych štátov a s dôsledkami, ktoré prináša, nesúhlasíte, tak to môžete prejaviť 12. septembra v uliciach Bratislavy.

Zábava