Ovca

Marian Kotleba sa už stáva pojmom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Síce o ňom píšu ako o neonacistovi, ale to je jedno. Totiž samotní novinári urobili z toho slova iba bezvýznamný zhluk písmen, ktorý už nikoho nevzrušuje.

Keď som po voľbách písal článok o víťazstve Mariana Kotlebu, spomínal som, že sa teším najmä na reakcie od novinárov, politikov a „aktivistov“ a teraz musím povedať, že ma nesklamali. Začneme politikmi.

Vladimír Maňka odpovedal záporne na otázku, či sa nehanbí, že prehral, no zároveň dodal, že sa hanbí za Slovensko.Teraz bude pán Maňka kvôli nemu vyzerať v europarlamente pred ostatnými euroboľševikmi ako posledný idiot.

Podľa staronového župana Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša je vraj víťazstvo Kotlebu „obrovskou, obrovskou prehrou demokracie na Slovensku“. Samozrejme, že nezabudol dodať staré známe „aj Hitler sa demokratickým spôsobom dostal k moci“. „Štandardný politik“ Frešo nám teda dal najavo, že v „štandardnej demokracii“ nemôže byť zvolený hocikto.

O Ficovej teórii sprisahania proti SMERu netreba zvlášť hovoriť. Podľa nej vraj Kotlebu podporili voliči tzv. pravicových strán, lebo pre nich je aj ancikrist, Hitler a Mussolini lepšou voľbou ako niekto zo SMERu.

Vyjadriť sa stihol už aj primátor Banskej Bystrice Peter Gogola, ktorý je zároveň aj krajským poslancom. Preňho je neprijateľné na Kotlebovi dokonca aj to, že medzi jeho vzormi je nielen Tiso, ale aj Hlinka. Takže už sme posunuli hranicu politickej korektnosti aj pred Hlinku. Teraz prichádza na rad Štúr.

Čerešňou na torte sú vyhlásenia niektorých ďalších poslancov. Poukazujú totiž na možnosť, že osekajú právomoci a peňažné prostriedky župana na to najnutnejšie minimum. Čiže inými slovami, Kotleba ešte ani nenastúpil do funkcie, ale všetci ostatní už teraz premýšľajú nad tým, ako ho sabotovať a znemožniť jeho úradovanie.

A čo vravia „aktivisti“? Taký Weisenbacher sa hanbí a Mihály nám odkazuje, aby sme išli do pi*e a spolu s inými „aktivistami“ v Banskej Bystrici a Bratislave ide páliť sviečky. Prajeme mu, aby v tomto daždivom počasí neprechladol, lebo kto iný nás bude potom upozorňovať na hrozby fašizmu?

Zábava