Zákon o registrovaných partnerstvách neprešiel

Po rétorických cvičeniach, ktoré minulý týždeň zazneli na pôde Národnej rady SR k návrhu poslancov SaS na vydanie zákona o registrovaných partnerstvách, sa konečne pristúpilo k hlasovaniu. 14 poslancov hlasovalo za, proti sa vyslovilo 94 zákonodarcov. Návrh tak nepostúpil do druhého čítania a aspoň pol roka budeme mať od tohto spôsobu homo-nátlaku pokoj.

Ide o dočasné víťazstvo zdravého rozumu, keďže uzákonenie registrovaných partnerstiev pre homosexuálov by zmenilo nosný účel slovenského rodinného práva a postupne otvorilo cestu pre tzv. „homomanželstvá“, adopcie detí homosexuálmi, registráciu polygamických zväzkov a pod., ako som uviedol v minulom článku k tejto téme. Čo je dôležité, v rámci legislatívneho postupu bolo možné postrehnúť dve veľavravné skutočnosti.

Lucia Nicholsonová, jedna z predkladateliek spomenutého návrhu a poslankyňa SaS, reagovala na vystúpenia konzervatívnejších poslancov s nasledovnými slovami:

„No, my v SaS sme možno všelijakí a určite sme veľmi tolerantní a my sa riadime podľa toho hesla, že ‚ži a nechaj žiť‘ a to sa týka aj takých osôb, ako ste vy, pán Matovič, s vaším názorom. A ja sa chcem s vami podeliť o konkrétnu skúsenosť, ktorú mám zažitú z USA a z Kanady. Tam je úplne normálne, že spolu v legálnom zväzku fungujú dvaja ľudia, ktorí vychovávajú dieťa. (...) Pretože tam v tom svete, nech je už akýkoľvek, ale faktom je, že je veľmi tolerantný, tak tam v tom svete už aj deti sú také zžité s homosexualitou ako takou, že im to vôbec nepríde čudné a vôbec nikomu sa tie deti nevysmievajú. (…) A musím povedať, že zároveň je to svet, v ktorom keby si niekto dovolil povedať len stotinu z toho, čo tu včera a dnes odznieva, tak by jednoducho skončil v base.“

Vízia tolerantnej spoločnosti, ktorú nám poslankyňa predstavuje, je skutočne pozoruhodná. Stačí len najmenší odpor voči zvrátenostiam a tolerancia vám ukáže svoju odvrátenú, hrozivú obličaj. Heslo „ži a nechaj žiť“ zrazu prestane platiť a skončíte v base. V zmysle takejto logiky bol tolerantný aj Sovietsky zväz, ak ste držali hubu a krok, tiež bol k vám štát tolerantný, ak ste však spochybnili štátnu ideológiu, neskončilo to s vami dobre.

Zo strany SaS je to teda ďalší krok k obmedzovaniu slobody slova po tom, ako minulý rok jej poslanci podporili novelu trestného zákona kriminalizujúcu názory na niektoré historické udalosti.

Vhodné je pripomenúť slová Noama Chomského: „Tvrdím, že ak veríte v slobodu slova, tak v ňu veríte práve s ohľadom na názory, ktoré sa vám nepáčia. Goebbels bol za slobodu slova, ak išlo o názory, s ktorými súhlasil. Tak isto Stalin. Ak ste za slobodu slova, tak s ohľadom na tie názory, ktoré sú vám odporné, lebo inak by ste za slobodu slova neboli.“ Rovnako je to aj s našimi liberálmi. Ak nesúhlasíte, tolerancia sa na váš nevzťahuje.

Ďalšou zaujímavosťou je hlasovanie poslanca Petra Osuského. Tento politický turista sa pred ostatnými parlamentnými voľbami rozhodol prijať ponúkané miesto na kandidátke SaS. A tak sa stal z veľkého konzervatívca a člena výťahovej Občianskej konzervatívnej strany zasvätený liberál.

Napriek tejto svojej konverzii sa však so svojimi dovtedajšími spolupútnikmi z OKS nerozkmotril. Ako svojho asistenta napríklad vyživuje súčasného predsedu OKS Ondreja Dostála, ktorý si takto privyrobí 1.556,23 EUR mesačne. Podobná OKS-solidarita panuje aj medzi ďalšími politickými pútnikmi, poslanec František Šebej (kandidoval za MOST-HÍD), ktorý nedávno tiež zázračne konvertoval z euroskeptika na podporovateľa EUROVALu, takto pomáha bývalému predsedovi OKS, dnes členovi MOST-HÍD, Petrovi Tatárovi (2.077,00 EUR mesačne).

Vráťme sa však k pánovi Osuskému. Tento konzervatívny liberál (alebo liberálny konzervatívec?) hlasoval ZA registrované partnerstvá. Pripomeňme ešte, že Osuský svojho času kandidoval na jednej kandidátke spolu s Vladimírom Palkom, ktorý patrí k najvášnivejším odporcom registrovaných partnerstiev osôb rovnakého pohlavia.

Tým sa potvrdilo to, čo sme si už mohli všimnúť v minulosti. OKS (zrejme bez ohľadu na členské rošády) napriek názvu nie je konzervatívnou stranou, ale stranou, ktorá stojí v jednom šíku s liberálnymi silami, aj keď liberalizmus pomáha presadzovať menej nápadne a s „konzeratívnym“ nádychom.

Táto stranička zásadne odmieta všetko pronárodné, stavia sa proti kresťanskej morálke a slovenským historickým osobnostiam. Na druhej strane podporuje vášnivo zahraničnú politiku USA a Izraelu, praktikuje politický turizmus, nespomínajúc ich vlastnosť – na chrbte iného vkĺznuť do parlamentných lavíc, a vyživovanie kamarátov ako poslaneckých asistentov. Ďakujeme, pán Osuský, že ste opäť ukázali, čo za chameleóna vlastne ste.

Zábava