Iveta Radičová, ktorá „prináša transparentnosť a slušnosť“ do slovenskej politiky, akosi zlyhala pri voľbe svojich poradcov. Jeden z nich Martin N. je vo väzbe a obvinený z prečinu nepriamej korupcie v kauze Osrblie.

Škandál takých rozmerov, že každý slušný človek v Radičovej koži by odstúpil z funkcie a emigroval na opustený ostrov. Ale už sme si zvykli, že médiá a tretí sektor volajú po vyvodení dôsledkov najmä vtedy, keď farba zločinu má iný ako modrý odtieň. A tiež sme dávno pochopili, že kto sa oháňa morálnymi cnosťami, ich má spravidla vo výraznom deficite.

Sudca vzal premiérkinho poradcu v rámci prípravného konania do väzby z obavy pred možným ovplyvňovaním svedkov. Obvinený Martin N. sa však proti tomu odvolal a túto sťažnosť má v kompetencii posúdiť Najvyšší súd SR.

No a tam bačuje neslávny Štefan Harabin, ktorému tak intenzívne ide SDKÚ-DS po krku. Najvyšší súd odobril rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu.

Verejnosť má tak príležitosť pochopiť, prečo je dôležité mať politicky podchytených najvplyvnejších sudcov. A prečo je všetok ten lov na Mečiarov tieň v podobe Harabina. Aj toto môže byť jeden z dôvodov. Hoci Radičová sa od svojho poradcu dištancovala, človek nikdy nevie.

Ukazuje sa, že u nás systém bŕzd a protiváh tvoria skôr politické strany vo vzájomnom konflikte.

Dúfajme, že v prípade Martina N. padne spravodlivý rozsudok.

Zábava