Náhodou som zasurfoval na oficiálny web strany SDKÚ-DS a nahliadol som aj do fotogalérie. Zo strohých zopár udalostí ma hneď zaujal „Deň obetí holokaustu a rasového násilia“. Nahliadol som dnu a takmer slzivé tváre popredných predstaviteľov „Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie“.

Následne pozerám galérie z ostatných udalostí. Tu je celý zoznam:

  • 20. výročie 17. novembra
  • Stretnutie s dalajlámom
  • 65. výročie SNP
  • Deň obetí holokaustu a rasového násilia
  • Výstup SDKÚ-DS na Kráľovú hoľu

Pripomenúť si 17. november – to je ešte pochopiteľné – inak by strana SDKÚ-DS nemohla existovať. Stretnúť sa iba s dalajlámom by pre „kresťanskú“ stranu nebol až taký problém, keby to vyvážili stretnutiami s kresťanskými predstaviteľmi. Také, ak mali, si fotogalériu zjavne nezaslúžia.

Oslavovať SNP je už na zamyslenie. SNP je spájané s vraždením, vzostupom komunistickej strany, ale tiež s likvidáciou slovenskej štátnosti. Výstup na Kráľovú hoľu síce znie vlastenecky, ale opäť ide o dátum 29. 8., takže znova SNP. Už tu chýbajú iba fotografie z osláv vstupu do EÚ a NATO.

Akoby si nebolo pripomínať čo slovenské. Napr. vznik Slovenskej republiky, prípadne aj Slovenského štátu, bombardovanie Spišskej Novej Vsi, Nitry či Bratislavy agresormi rôzneho druhu, narodenia a úmrtia rôznych národných velikánov alebo vedcov.

V tejto súvislosti bolo Dzurindove nosenie slovenskej vlajky na saku iba populistickým gestom politického marketingu.

Pre porovnanie som prezrel weby ostatných politických strán. Ak aj majú galérie, tak ide väčšinou o rôzne stranícke aktivity v regiónoch. SDKÚ-DS v tomto smere teda predstavuje skvost. Čo iné by som aj čakal od strany, ktorých predstavitelia boli proti slovenskej štátnosti a keď už Slovenská republika aj tak vznikla, odvtedy jej len hádžu polená pod nohy.

Zábava