Brusel – Belgický senát minulý štvrtok schválil návrh zákona, ktorý umožňuje homosexuálnym párom adopciu detí. Návrh zákona podporilo 34 senátorov, 33 hlasovalo proti a dvaja sa nezúčastnili hlasovania. Poslanci dolnej komory zákon schválili už v decembri: Socialisti, Liberálna strana a Strana zelených zákon podporili, kresťanskí demokrati sa vyslovili proti.

Po Španielsku, Holandsku a Švédsku je Belgicko už štvrtou krajinou Európskej únie povoľujúcou adopciu detí homosexuálnymi pármi. Hoci neexistuje odborná rozsiahlejšia štúdia o potenciálnych rizikách takejto „vymoženosti“ pre homosexuálov, mnohí odborníci z radov psychológov, sexuológov, sociológov ap. upozorňujú, že dieťa sa nebude môcť vyvíjať zdravo, keďže jeho denný pohľad na sexuálnych deviantov dá dieťaťu choré vzory, je veľké riziko, že dieťa začne považovať homosexualitu za prirodzenú a bude pokračovať v stopách svojich ružových „rodičov“.

Už len fakt, že s možnosťou sobášiť sa homosexuálnym párom súhlasí viac ako 4% obyvateľov EÚ, svedčí o silnej dekadencii a rozpadu zdravých hodnôt európskeho spoločenstva. Odpoveď na seba nenechá dlho čakať. Výsledkom je nárast podpory pre národné hnutia v celej Európe, ktorých programy obsahujú okrem iného aj konzervatívne body neumožňujúce takéto absurdné legislatívne opatrenia.

Najnovšie, podľa prieskumu verejnej mienky vo Francúzsku, ktorý minulý piatok zverejnil denník Metro, si viac ako tretina Francúzov myslí, že Národný front Jeana-Marie Le Pena je schopný riešiť bežné problémy krajiny, pričom najväčšiu podporu má v robotníckych kruhoch (43%) a na vidieku (44%).

Zdroje: SITA, AP

Zábava